Bolu’da Iraklı aile evinden çıkarılıyor

Bolu’da bir apartman yönetimi binada kalan Iraklı aileye daireyi boşaltmak için 45 gün süre tanıdı.

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın ırkçı açıklamaları sonrası kentte göçmen karşıtlığı her geçen gün artıyor. Kent merkezinde bulunan Sağlık Mahallesi’nde bir apartman yönetimi bir buçuk yıldır apartmanda oturan Iraklı aileyi de “kurallara uymadıkları, rahatsızlık verdikleri ve tenleri koktuğu” iddiasıyla apartmandan çıkarmaya karar verdi.

Apartmana yabancı alınmayacak

Yönetim toplantısında alınan kararda, “Yabancı uyruklu vatandaşların binamızda oturmasını istemiyoruz. 45 gün içerisinde binayı boşaltma kararı alınmıştır” ifadeleri yer aldı. Ailenin 45 gün içerisinde kaldıkları daireyi boşaltmaları istendi. Apartmanın girişindeki panoya yazılan notta, “09.06.2020 tarihinden itibaren aldığımız kararla yabancı uyruklu vatandaşlara daire kiraya verilmeyecek” denildi.

BOLU’DA 3 ÇOCUĞU VE EŞİYLE BİRLİKTE YAŞAYAN YABANCI UYRUKLU UYRUKLU HÜSEYİN KERİM’DEN TENLERİ KOKTUĞU İDDİASIYLA APARTMAN YÖNETİMİ TARAFINDAN 45 GÜN İÇİNDE EVLERİNDEN ÇIKMALARI İSTENDİ. (FARUK ÇİDEM/BOLU-İHA) Bolu’da, 3 çocuğu ve eşiyle birlikte yaşayan yabancı uyruklu uyruklu Hüseyin Kerim, çevre düzenine uymadıkları ve tenleri koktuğu iddiasıyla apartman yönetimi tarafından 45 gün içinde evlerinden çıkmaları istendi.

‘Ev vermeyecekler’

Iraklı Hüseyin Kerim kendisinin yabancı uyruklu olduğu için kimse tarafından istenmediğini söyledi. Mecburen apartmandan çıkacağını belirten Kerim, “45 gün süre verdiler. Ev bakıyorum. İnşallah verirler ama belki de yabancı uyruklu olduğum için vermeyecekler. Bazı komşular ‘acele etme, yanlış karar’ dediler” ifadelerini kullandı.