Bülbül: Elif Ana’nın tutuklanması insanlık suçudur

HDP Antalya Milletvekili Kemal Bülbül, tutuklu Elif Kısa’nın (65) engelli çocuklarını ziyaret ederek, “Elif Ana’nın tutuklanması insanlığa karşı işlenmiş bir suçtur.” dedi.

Ali Kısa – İsmail Kısa – HDP Antalya Milletvekili Kemal Bülbül – Ahmet Kısa

Maraş’ın Elbistan ilçesine giden HDP Antalya Milletvekili Kemal Bülbül, tutuklu Elif Kısa’nın (65) eşi Ali Kısa ve engelli çocukları İsmail Kısa ile Ahmet Kısa’yı evlerinde ziyaret etti. Ziyaretin ardından yazılı açıklama yapan Bülbül, “Elbistan’da yaşayan Kısa ailesinin hikâyesini biliyor musunuz? Anne Elif Kısa 65 yaşında, şu anda ‘teröre maddi kaynak sağlamak’ gerekçesiyle tutuklu.” hatırlatmasında bulundu.

Baba Ali Kısa’nın da aynı gerekçe ile tutuklandığını hatırlatan Bülbül, “Ancak evde iki engelli çocuk olunca yargı lütfedip baba Ali Kısa’yı serbest bıraktı.” diye kaydetti. İsmail Kısa’nın yüzde 96 oranında engelli olduğunu, Ahmet Kısa’nın ise konuşma engeli olduğuna dikkat çeken Bülbül, “Ahmet Kısa bir ressam. Elbistan’da resim atölyesi var ve muhteşem resimler yapıyor.” diye belirtti.

‘Elif Ana’nın tedavi görmesi gerekiyor’

Elbistan hapishanesinde tutuklu olan Elif Kısa’nın ilk duruşmasının 1 Nisan’da Maraş Adliyesi’nde görüleceğine işaret eden Bülbül, şunları kaydetti: “Elif Ana hasta ve tedavi görmesi gerekiyor! Kadın kurumlarını, dost siyasal partileri, insan hakları kurumlarını, Alevi kurumlarını bu davayı sahiplenmeye çağırıyoruz. Bu davada; kadın hakları, engelli hakları, aile bütünlüğü hakkı, temel insan hak ve özgürlükleri ihlal ediliyor. Elif Ana’nın tutuklanması insanlığa karşı işlenmiş bir suçtur.”