Buldan, Erdoğan’ın ‘müjde’sine gönderme yaptı: ‘AKP her sıkıştığında gaz çıkarıyor’

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, Erdoğan’ın bugün açıkladığı ‘müjde’sine atıfta bulunarak ‘AKP her sıkıştığında gaz çıkarıyor’ dedi.

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan Ağrı’da halka seslendi

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, Ağrı’nın Doğuayazıt ilçesinde halkla buluştu. Buldan, esnaf ziyaretinin ardından bir çay bahçesinde halka seslendi.

Türkiye halklarının yaşadığı ekonomik, sosyal ve siyasi sıkıntıları kendisine dert etmeyen bir iktidarla karşı karşıya olduklarını söyleyen Buldan, ‘Bugün tutunacak tek dalı olmayan bir iktidarla karşı karşıyayız. Tutunacak tek bir dalı kalmayan bu iktidarın bu halka vereceği tek bir şey yoktur’ dedi.

Buldan, AKP’nin sıkıştığı her döndemde bir şekilde halkı oyaladığını ve insanları kandırdığı söyleyerek ‘Bu sıkışmışlık üzerinden, bu ülkeyi yönetememe durumu üzerinden her gün bu halka yeni müjdeler vermenin peşine düşmüşler’ dedi.

AKP her sıkıştığında gaz çıkarıyor

Pervin Buldan halkın yoksulluğundan, açlığından haberdar olmayan, bunları çözemeyen iktidarın gündemi bu tarz içeriklerle doldurduğunu dile getirdi. Buldan sözlerini şöyle sürdürdü:

Erdoğan Dolmabahçe’de, Karadeniz’de doğalgaz bulduklarını açıkladı

“Bugün müjde açıklayacaklar. Bir yerde gaz bulmuşlar tıpkı 10 yıl önceki gibi ‘gaz bulduk’ müjdesini verecekler. Bir evde eğer mutfakta tencere kaynamıyorsa, milyonlar açlıkla, sefaletle karşı karşıyaysa ve siz her sıkıştığınız anda gaz çıkarıyorsanız, işte bu halk size ne inanır ne güvenir.”

Kaynak: MA