Bursa’da selde kaybolan 4 kişiden 3’ünün cenazesi bulundu

Bursa’nın Kestel ilçesinde selde kaybolan 4 kişiden 3’ünün cansız bedenlerine ulaşıldı.

Kayıp bir kişinin bulunması için arama çalışmaları devam ediyor.

Bursa’da selde kaybolan iki kişinin cansız bedenine ulaşıldı

Bursa’nın Kestel ilçesinde etkili sağanak sonucu meydana gelen sel nedeniyle kayıp 4 kişiyi arama çalışması devam etti. Ekipler, Kayacık Mahallesinde kaybolan 4 kişiyi arama çalışmalarında, dere yatağında 2 kişinin cenazesine ulaştı.

Araçlara gerilen halatlarla dere yatağına inen ekipler, 2 kişinin cansız bedenini yukarı çıkardı. Ambulanslara konulan cenazeler, Bursa Şehir Hastanesi morguna kaldırıldı. Bu sırada, hayatını kaybedenlerin olay yerinde bulunan yakınları gözyaşları içinde çalışanlara yardım etti.

Ekipler, 2 kişinin cesetlerine ulaşılan bölgenin 200 metre uzağında dere yatağında ise bir kadının cansız bedenini buldu. Cenaze Bursa Adli Tıp Kurumu morguna taşındı.

Ekipler, kayıp bir kişinin bulunması için çalışmalarına devam ediyor.

Arama ve kurtarma faaliyetlerinde, AFAD, sivil toplum kuruluşu çalışanı arama ve kurtarma personeli, UMKE, acil servis çalışanları ve Bursa Jandarma Komutanlığına bağlı timler görev alıyor. Bölgede, Bursa Büyükşehir Belediyesi yol işleri ekiplerinin çalışmaları da sürüyor.

Bursa’da dün akşama doğru etkili olan kuvvetli sağanak Kestel’in Dudaklı, Narlıdere, Aksu ve Kayacık, Orhangazi’nin Yenisölöz ve Bayırköy, Gürsu’nun Kazıklı, Yenişehir’in Paşayayla ve Kıblepınar mahallelerinde hasara yol açtı.

Sel evlerde su baskınları oluştururken yollar da su altında kaldı. Çok sayıda araç selde sürüklendi. Söz konusu mahallelerde hasar meydana geldi. Çalışmaların devam ettiği belirtildi.

AA – BURSA