Bursa’da tekstil ve mobilya fabrikalarında yangın

Bursa’nın İnegöl ilçesinde mobilya üretim fabrikasında çıkan, önce bitişikteki tekstil fabrikasına ardından başka bir mobilya fabrikasına sıçrayan yangın, kontrol altına alındı.

Edinilen bilgilere göre, İngöl’de Organize Sanayii Bölgesi 2’nci Cadde’deki mobilya üretim fabrikasında henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı. Alevlerin hızla büyümesi üzerine yangın, önce bitişikteki tekstil fabrikasına ardından başka bir mobilya fabrikasına sıçradı.

Atölyeden patlama sesi

Yangının bildirilmesi üzerine olay yerine çok sayıda itfaiye, polis ve sağlık ekibi sevk edildi.
Ayrıca tekstil atölyesinden patlama seslerinin geldiği, çalışanların yangının başlamasıyla dışarı çıktığı öğrenildi.

Yangın kontrol altına alındı

Merdivenli araç, köpük ve tankerlerle müdahale eden itfaiye ekipleri, yangını söndürmeye çalıştı. Gürsü ve Kestel ilçelerinden de itfaiye ekipleri olay yerine sevk edildi. Ekipler, yaklaşık 3 saat süren çalışmaların ardından yangını kontrol altına alarak soğutma çalışmalarına başladı.

‘Herhangi bir yaralı yok’

İnegöl Kaymakamı Eren Arslan, gazetecilere yaptığı açıklamada, herhangi bir can kaybının yaşanmadığını ve yaralı olmadığını söyledi. Yangının başladığı fabrikanın faaliyetine saat 18.00’da son verdiğini aktaran Arslan, sözlerini şöyle sürdürdü:

“İşletmenin yangının çıktığı bölümünde faaliyet yok. Saat 18.00’da faaliyetine son verilmiş. Şu anda yangının kesin olarak neden çıktığını söylemek mümkün değil. İtfaiye ekipleri müdahale ediyorlar. İlk aldığımız bilgilere göre, önce bir, ardından 2 işletmeye daha sıçramış durumda.”

AA – BURSA