Çakıcı’dan Erdoğan ve Bahçeli’ye teşekkür

İnfaz Yasası kapsamında cezaevinden tahliye edilen suç örgütü lideri Çakıcı’nın yazdığı belirtilen mektupta Cumhurbaşkanı Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Bahçeli’ye teşekkür edildi.

Organize suç örgütü lideri olmak suçlamasıyla hüküm giyen ve 16 yıldır cezaevinde bulunan Alaattin Çakıcı yeni İnfaz Yasası kapsamında dün tahliye edildi. Çakıcı’nın tahliye kararını twitter hesabından duyuran avukatı Zeynep Çiftçi, Çakıcı’nın el yazısıyla yazdığı belirtilen mektubunu da twitter hesabından paylaştı.

Çakıcı’nın olduğu belirtilen mektupta yasa değişikliği nedeniyle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye teşekkür edildi.

Alaattin Çakıcı’nın tahliye edildikten sonra yazdığı mektup

Paylaşılan mektupta şu ifadeler yer aldı: “Yeni infaz yasası ile esaretten kurtulup özgürlüğüne kavuşan tüm mahkûm arkadaşlar, şahsım ve hepimizin özgür olmasına vesile olan MHP Genel Başkanı ve Dünya Türk’lerinin yaşayan efsanevi son Türkmen Beyi Sayın Devlet Bahçeli’ye ve bu yasanın diğer mimarı, son dört yıldır devletimizin bekası için Batı Emperyalizmine asla taviz vermeyen Devlet Başkanımız Sayın Tayyip Erdoğan’a kendi adıma ve özgürlüklerine kavuşturdukları tüm mahkûm arkadaşlar adına en derin saygılarımı arz ederim.”