CHP doğal afetlerin yaşandığı illerde üreticilerle görüşecek

CHP Genel Başkan Yardımcısı Sarıbal, mayıs ayındaki yüksek sıcaklıklar nedeniyle doğal afetlerin yaşandığı illerde üreticilerle görüşeceklerini belirtti.

Sarıbal, “15 Haziran’a kadar bu süreç tamamlanacak. Bugünlerde meydana gelmiş doğal afetlerle ilgili bir Türkiye haritası çıkarmış olacağız.” dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Orhan Sarıbal

CHP Genel Başkan Yardımcısı Orhan Sarıbal, partisinin Mersin İl Başkanlığında basın toplantısı düzenledi. Toplantıda tarımdaki gelişmeleri değerlendiren Sarıbal, sıcak havanın, tarım alanlarında hasara yol açtığını ifade etti.

Sarıbal, şöyle konuştu: “15-25 Mayıs’ta çok büyük bir coğrafyayı, hemen hemen ülkemizin her tarafını etkileyen, Afrika’dan gelen sıcakların yaşandığını gördük. Özellikle Akdeniz Bölgesi’ndeki narenciye ürünleri ve zeytinde ciddi hasarlar oluştu. Hasarın nedeni de sıcakların bitkilerin döllenme sırasında olmasıydı.” 

’20 ilde üreticilerle görüşeceğiz’

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun görevlendirmesiyle çeşitli illerdeki üreticilerle görüşeceklerini belirten Sarıbal, “Doğal afetlerin yaşandığı illerden 20’sine arkadaşlarımız görevlendirmeyle gidecek. 15 Haziran’a kadar bu süreç tamamlanacak. Bugünlerde meydana gelmiş doğal afetlerle ilgili bir Türkiye haritası çıkarmış olacağız. Hem ürünlerin hem de çiftimizin durumunu göreceğiz.” diye konuştu.

Sarıbal, toplantının ardından parti yöneticileriyle görüştü.

AA – MERSİN