CHP heyeti kum fırtınasının vurduğu Polatlı’da

CHP heyeti kum fırtınasının vurduğu Polatlı’da incelemelerde bulundu.

Heyette yer alan Milletvekili Taşçıer, mevsimlik tarım işçilerinin bir an önce insani yaşam koşullarının sağlanması gerektiğini belirtti.

CHP heyeti kum fırtınasının vurduğu Polatlı’ya gitti

CHP Ankara Milletvekilleri Levent Gök ve Gamze Taşcıer’in de aralarında bulunduğu heyet, hafta sonu kum fırtınasının vurduğu Ankara’nın Polatlı İlçesine giderek incelemelerde bulundu. Polatlı’nın köylerine giderek mevsimlik tarım işçileri ile görüşen CHP heyeti, işçilerin sorunlarını dinledi.

’10 köy hasar gördü, 6 köydeki hasar büyük’

Milletvekili Taşcıer, kum fırtınası sonucu 10 köyün hasar gördüğünü, 6 köydeki hasarın büyük olduğunu belirterek, çadırlarda yaşamak zorunda kalan mevsimlik tarım işçilerinin hayatlarını zor kurtardığını belirtti.

‘Desteğe ihtiyaç var’

Taşçıer, şunları söyledi: “Ankara Büyükşehir Belediye’mizin yaptığı ve bundan sonraki süreçte yapacağı çalışmalarla ilgili bilgi alarak köy muhtarlarımıza ilettik. Köylerde gördüğümüz eksiklikleri not edip ilgili birimlere aktardık. Çadırları büyük ölçüde sökülerek uçmuş. Fırtına vurduğunda büyükler tarladayken çocuklar da çadırlardaymış. Neyse ki can kaybı olmadı, ancak zaten büyük zorluklarla yaşam mücadelesi veren insanların desteğe ihtiyaçları var.”

CHP heyeti Polatlı’da mevsimlik tarım işçileriyle görüştü

‘AFAD dağıttığı çadırları iki ay sonra geri istedi’

AFAD tarafından çadır dağıtımının yapıldığını ancak çadırların iki ay sonra geri istendiğini belirten Taşçıer, “Geçici çözüm bile fazlasıyla geçici. Burada insanlar gerçekten çok zor şartlar altında yaşıyor, çocuklar yalın ayak geziyor, yoksullukla mücadele ediyorlar. Kalıcı olmayan bir yöntemle çadır dağıtıyorlar onu da geri istiyorlar.” dedi.

‘Bir an önce insani yaşam koşulları sağlanmalı’

Burada yaşayan insanlar için başlarını bir kumaş parçasının altına sokabilmenin bile lüks olduğuna işaret eden Taşçıer, “Mevsimlik tarım işçilerinin bir an önce insani yaşam koşulları sağlanmalı” dedi.

MA – ANKARA