CHP’den bütçe görüşmelerinin canlı yayınlanması talebi

CHP, 2021 Bütçe Kanun Teklifi görüşmelerinin TBMM’nin internet sitesi üzerinden canlı yayınlanmasının sağlanmasını istedi.  

Fotoğraf: AA

CHP, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonun’da gerçekleştirilecek olan 2021 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanun Teklifi ve 2019 Yılı Merkezi Yönetim Kesin Hesap Kanunu Teklifi ile Sayıştay raporlarına ilişkin görüşmelerin canlı yayınlanmasının sağlanması için Meclis Başkanlığına başvurdu. 

CHP Grup Başkanvekilleri Engin Altay, Özgür Özel ve Engin Özkoç imzasıyla yapılan başvuruda, bütçe sürecinin en önemli aşamalarından birinin de Plan ve Bütçe Komisyonu’nda gerçekleştirilen görüşmeler olduğuna vurgu yapıldı. Başvuruda, “Yurttaşların bilgi alma hakkı, mali saydamlık ve hesap verme sorumluluğu çerçevesinde, Plan ve Bütçe Komisyonu’nda gerçekleştirilen görüşmelerin yurttaşlarımız tarafından izlenmesi, ayrıca önem taşımaktadır.” denildi.

Covid-19 salgını nedeniyle Komisyon görüşmelerinin de dikkatle sürdürülmesi gerektiğine kuşku olmadığına işaret edilen yazıda, görüşmelerin TBMM internet sitesi üzerinden canlı yayınlanmasının sağlanması istendi.

MA – ANKARA