CHP’li Özel: Bu kötülüğü yapanları Z kuşağına şikayet ediyoruz

CHP Grup Başkanvekili Özel, sosyal medya düzenlemesine ilişkin, Kuzey Kore, İran ve Çin’den sonra küme düşen 4’üncü takımın Türkiye olduğunu belirtti.

Özel, “Biz Türkiye’ye bu kötülüğü yapanları, Z kuşağına şikayet ediyoruz.” dedi.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, partisinin Manisa İl Başkanlığında düzenlenen bayramlaşma etkinliğine katıldı. Özel, AKP-MHP’nin imzasının olduğu ve Meclis Genel Kurulu’nda kabul edilerek yasalaşan sosyal medya düzenlemesine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

‘Rusya riskleri görüp geri adım attı’

Rusya’nın da geçmişte Türkiye’ye benzer şekilde sosyal medyaya yönelik bir düzenleme hazırlığı içinde olduğunu hatırlatan Özel, ancak bazı riskleri görüp bundan geri adım attığını söyledi.

‘Tüm sosyal mecraları kapatmayı ya da kısıtlamayı tercih etti’

Özel, hükümetin, sosyal medyada verilerin depolanmasıyla ilgili konuları vatandaşları adına daha güvenli konuma getirmek yerine tüm sosyal mecraları kapatmayı ya da kısıtlamayı tercih ettiğine dikkat çekti. Özel, şunları kaydetti: 

“Düzenlemeyi doğru bulmuyoruz. Türkiye’yi böyle bir noktaya getirenlerin ülkeye yaptığı temel kötülük, Türkiye’yi bu alanda küme düşen 4. ülke yapmak oldu. Yani Kuzey Kore, İran ve Çin… Bu ülkelerde bu sosyal ağ sağlayıcılar yok. Benzer kanunlardan sonra çekilip gittiler. Bu alanda küme düşen 4. ülkeyi merak ediyorduk, 4. takım Türkiye oldu. Biz Türkiye’ye bu kötülüğü yapanları, Z kuşağına şikayet ediyoruz.” 

AA – MANİSA