CHP’li Özer: Polisler yüz üstü yatırdığı çocukların enselerine silah dayadı

CHP Diyarbakır İl Başkanı Gönül Özer, CHP Hazro İlçe Başkanı Turgut İncel’in evine baskın yapan polislerin, kadın ve çocukları yüz üstü yere yatırdığını, çocukların enselerine silah dayadığını belirtti.

CHP Diyarbakır İl Başkanı Gönül Özer

CHP Diyarbakır İl Başkanlığı, CHP Hazro İlçe Başkanı Turgut İncel’in evine özel harekat polisleri tarafından yapılan baskına ilişkin basın açıklaması yaptı. İl Başkanlığı binası önünde yapılan açıklamaya parti yöneticileri katıldı. Açıklamada konuşan CHP Diyarbakır İl Başkanı Gönül Özer, dün saat 02.45’te partilerinin Hazro İlçe Başkanı İncel’in evine baskın yapıldığını söyledi.

‘Çocukların ensesine silah dayadılar’

Evin kapısının koçbaşıyla kırıldığını belirten Özer, dün gittiklerinde ise giriş kapısındaki cam kırıklarının hala yerde olduğunu gördüklerini ifade etti. Baskın düzenleyen polislerin, kadın ve çocukları yüz üstü yere yatırarak ayaklarıyla sırtlarına bastığını belirten Özer, çocukların ensesine ise silah dayandığını aktardı.

‘İlçe başkanımızın oğlu darp edildi’

Evdeki aramanın bir buçuk iki saat devam etiğini kaydeden Özer, aramanın ardından polislerin “yanlış ihbar” deyip evden ayrıldıklarını belirtti. İhbarın nedenine dikkat çeken Özer, şunları ifade etti:

“İhbarın nedeni evde silah olduğu gibi asılsız bir ihbar. Polisin eve girdiğini, fakat aramalar sırasında hiçbir şey bulunmadı. İlçe başkanımızın oğlu Uğur İncel, 5-6 polis tarafından bir odaya alınıyor. Hepsi birden Uğur İncel’i darp ediyor. Elimizde darp raporu da var.”

Özel, ev baskınıyla ilgili başlatılan soruşturmanın takipçisi olacaklarını söyledi.

Valilik, koçbaşı ile kapısı kırılarak yapılan baskına yönelik tepkilerin ardından yaptığı yazılı açıklamada, “kontrol ve görüşme amaçlı” eve girildiğini savunmuştu.

MA – DİYARBAKIR