CHP’li yönetici hakkında cinsel istismar suçlaması

Malatya’da CHP Kale İlçe Başkanı Süleyman Karabulut’un bir kız çocuğuna cinsel istismarda bulunduğu iddia edildi.

CHP Malatya İl Başkanı Kiraz, “İddialar üzerine olay aydınlatılıncaya kadar ilgili kişinin üyeliği dahil tüm hak ve edinimleri askıya alınmıştır” dedi.

Fotoğraf: Evrensel Gazetesi

Bir televizyon programında CHP Kale İlçe Başkanı Süleyman Karabulut hakkında 16 yaşındaki bir kız çocuğuna cinsel istismarda bulunduğu öne sürüldü. CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, iddialara ilişkin yazılı açıklama yaptı. Kiraz, akşam bir televizyon kanalında partisinin Kale ilçe başkanıyla ilgili bir soruşturma ya da dava olduğuna dair bilgilerinin bulunmadığını belirtti.

Konunun mutlaka yargı organları tarafından soruşturulması gerektiğini, adaletin tecelli edeceğine kuşku bulunmadığını ifade eden Kiraz, şunları kaydetti:

“Parti olarak bu konulardaki tavrımız tartışmaya yer bırakmayacak kadar nettir. Yargı mercilerince konu hakkında verilecek karar üzerine partimizce de nihai değerlendirme yapılarak gereken tüm adımlar atılacaktır. İddialar üzerine olay aydınlatılıncaya kadar ilgili kişinin üyeliği dahil tüm hak ve edinimleri askıya alınmıştır.”

Kaynak: AA