CHP’nin yeni RTÜK üyesi Konuralp

CHP’nin Radyo Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) üyeliğine Okan Konuralp seçildi.

CHP’nin yeniden aday gösterdiği Bildirici, RTÜK’te bulunduğu 3.5 ay içerisinde kamu kaynaklarına göz koymanın ve dost ahbap ilişkilerinin kurumu getirdiği noktayı gördüğünü belirtti.

Meclis Genel Kurul’da CHP’nin RTÜK üyeliği için seçim yapıldı – AA

Meclis Genel Kurulda, CHP kontenjanından boş bulunan RTÜK üyeliği için seçim yapıldı. Yapılan oylama sonucunda RTÜK üyeliğine Okan Konuralp seçildi. 426 oyun kullanıldığı oylamada Konuralp 274 oy aldı. Konuralp, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun iletişim koordinatörlüğünü yapıyordu. CHP’nin yeniden aday gösterdiği Faruk Bildirici ise 133 oy aldı. 19 oyda geçersiz sayıldı.

Faruk Bildirici, twitter hesabından konuya ilişkin paylaşımda bulundu. Bildirici, “RTÜK’te bulunduğum 3.5 ay içerisinde liyakatsizliğin, partizanlığın, hukuksuzluğun, kamu kaynaklarına göz koymanın ve dost ahbap ilişkilerinin kurumu getirdiği noktayı gördüm.” dedi.

Faruk Bildirici – AA

‘Yanlışlık ve hukuksuzluklara gözümü kapamadım’

İşlevsiz hale getirilmiş kurumun etkin hale gelmesini ve şeffaflığını sağlamaya çalıştığını belirten Bildirici, “Yanlışlık ve hukuksuzluklara gözümü kapamadım; Başkanın birden çok yerden maaş almasına ve şaibeli işlemlerine karşı çıktım.” dedi.

Bunun üzerine RTÜK Başkanının aleyhinde “asılsız” haberler yaptırarak itibar suikastine giriştiğini ifade eden Bildirici, “Sonra da her daim yanında olan parmaklarla üyeliğimi düşürdü. Ama TÜRKSAT’tan istifa ederek mücadelemin haklılığını kabul etmek zorunda kaldı.” diye kaydetti.

CHP’ye teşekkür

CHP’nin kendisini yeniden aday göstererek RTÜK’teki mücadelesine sahip çıktığını belirten Bildirici, “RTÜK’teki mücadeleme sahip çıkan CHP’ye teşekkür ederim. Yeni üye seçilen Okan Konuralp’e de başarılar dilerim.” dedi.

‘Mücadeleye devam edeceğim’

Görevini yapmış olmanın gönül rahatlığı içinde olduğunu belirten Bildirici, “Üç ayrı dava açtım. Hukuksuzluklara ve çağdışı işlemlere her zaman olduğu gibi itiraz etmeye, mücadeleye devam edeceğim.” diye ifade etti.