Çığ felaketinde yaşamını yitirenler için cenaze töreni

Van Bahçesaray’da arama kurtarma çalışması sırasında çığ düşmesi sonucu yaşamını yitirenler arasında bulunan 11 jandarma, 9 güvenlik korucusu ve 2 itfaiye personeli için cenaze töreni düzenlendi.

Van Jandarma Filo Komutanlığı’ndaki cenaze töreni – AA

Van Bahçesaray ilçesindeki arama kurtarma çalışmaları sırasında çığ altında kalarak yaşamını yitiren jandarma personeli, güvenlik korucuları ve itfaiye personeli için cenaze töreni düzenlendi. Van Adli Tıp Kurumundaki otopsi işlemlerinin ardından alınan cenazeler, bayraklara sarılarak Van Jandarma Filo Komutanlığına getirildi.

Anadolu Ajansı’nın geçtiği bilgilere göre; Törende, saygı duruşunda bulunulmasının ardından yaşamını yitirenlerin öz geçmişleri okundu. İl Müftüsü Ömer Keskin’in dua ettiği törenin ardından, 11 jandarmanın cenazesi memleketlerine götürülmek üzere omuzlarda taşınarak askeri uçağa konuldu.

Cenaze töreni düzenlenen jandarmaların isimleri ve memleketleri şöyle:

Van Jandarma Filo Komutanlığı’ndaki cenaze töreni – AA

Jandarma Astsubay Fatih Karagöz (Kocaeli), uzman çavuşlar Özen Çam (Artvin), Ramazan Süslü (Aksaray), Ufuk Deniz (Kastamonu), Özgür Işık (Düzce), Muammer Keskin (Aydın), Oğuzhan Ulaş Avcı (Kars), Mesut Deniz (Kahramanmaraş), uzman onbaşılar Osman Karaca (Tokat), Cihat Erat (Erzurum), Tarkan Karaca (Eskişehir).

Öte yandan Hakkari’nin Çukurca ilçesinde meydana gelen kazada hayatını kaybettiği belirtilen piyade sözleşmeli er Özgür Çelik’in cenazesi de törenin ardından memleketine uğurlandı.

11 kişinin cenazesi Van ve Çatak’ta defnedilecek

İtfaiye personelleri Emrullah Ersarı, Fevzi Sevinç ile güvenlik korucuları Mehmet Esen, Nesim Yavuz, Nimetullah Mantaş, Abdulselam Mantaş, Bayram Bulcar, Hekim Kazgan, Metin Mantaş, Nimet İnçamur, Tahsin Karan’ın cenazeleri de kent merkezi ile Çatak ilçesinde toprağa verilecek.

Törene İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin’in de aralarında bulunduğu çok sayıda resmi ve askeri erkan katıldı.

Van Bahçesaray’da çığ düşmesi sonucu kayıp olan 2 vatandaşın kurtarılması için dün arama kurtarma çalışması yapan ekiplerin üzerine çığ düşmüştü. Çığ nedeniyle aralarında 11 sivilin de bulunduğu 33 kişi hayatını kaybetmişti.