‘Çocuklar İçin Mavi Kurdele Tak’ kampanyası

UCİM Derneği, çocuk istismarına karşı farkındalığı arttırmak amacıyla her yıl düzenlediği “Çocuklar İçin Mavi Kurdele Tak” kampanyasının startını verdi.  

Saadet Öğretmen Çocuk İstismarı İle Mücadele Derneği (UCİM), her yıl Temmuz ayının ikinci haftasında düzenlediği “Çocuklar İçin Mavi Kurdele Tak” kampanyasının startını verdi. UCİM Genel Başkanı Saadet Özkan, çocuk istismarı ile mücadelede “İhtisas” mahkemelerinin kurulması, istismar faillerinin tutuklu yargılanması, Çocuk Koruma Eğitimi’nin Milli Eğitim müfredatına eklenmesi, yargıda çocuğun üstün yararı ilkesinin etkili bir şekilde işlenmesi hususlarına dikkat çekilmesi amacıyla kampanyanın yapıldığını belirtti.

Kampanyaya katılım çağrısı

“Mavi Kurdele” Kampanyası ile “çocuklar için mücadele et” mesajını yaymayı amaçladıklarını söyleyen Özkan, “Çocuk istismarına karşı farkındalığın artması ve istismarla mücadelenin hız kazanması için kampanyamıza toplum her kesiminin desteklerini bekliyoruz.” dedi.

Kampanyaya sosyal medyadan da destek olunabileceğini belirten Özkan, “Sol bileğinize taktığınız mavi kurdelelerinizle çektiğiniz fotoğraflarınızı veya videolarınızı  #çocuklariçinmavikurdeletak etiketiyle paylaşarak çocuklarımızın sesinin daha çok duyulmasını sağlayabilirsiniz.” diye konuştu. 

MA – VAN