‘Çocuklarım aç’ diyen baba toprağa verildi

“Çocuklarım aç, iş istiyorum anlamıyor musunuz?” diyerek Hatay Valiliği önünde kendini yakan, Adem Yarıcı düzenlenen törenle toprağa verildi.

Hatay Valiliği önünde “Çocuklarım aç, iş istiyorum anlamıyor musunuz?” diyerek kendini yakan Adem Yarıcı’nın cenazesi Adana Adli Tıp Kurumu’nda otopsi yapıldıktan sonra defin ruhsatı verildi. Yarıcı’nın cenazesi daha sonra Hatay’a götürüldü ve burada bir cenaze töreni düzenlendi. Törenin ardından Yarıcı Antakya Mezarlığı’nda toprağa verildi.

Cenaze törenine katılan CHP Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur, gazetecilerin sorusu üzerine iş bulamayan, pazarda filesini dolduramayan, mutfakta tenceresine koyacak bir şey bulamayan, çocuğunun karnını doyuramayan, faturasını ödeyemeyen, borç girdabına saplanıp kalan vatandaşların çaresizlik içinde intihara yöneldiğini söyledi.

‘İntiharlar gerçek verilerdir’

Güzelmansur, İstanbul’dan Antalya’ya, Kocaeli’den Hatay’a hatta Meclis’e kadar yayılan intihar ve intihar girişimlerinin ülkenin içinde bulunduğu ekonomik krizi gösteren “gerçek veriler” olduğunu söyledi. Güzelmansur, “Üzerinde oynanmış, çarpıtılmış TÜİK rakamları bize asla ne içinde bulduğumuz durumu gösterir ne de çözüm üretmemize yardım eder” diye konuştu.

Bakan Ersoy künefe ikram etti

Öte yandan Hatay’da bulunan Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, 2020 yılının “Türk Mutfağı Yılı” ilan edildiğini Hatay’ın da UNESCO’dan tescilli şehirlerden biri olduğunu söyledi. Uzun Çarşı’yı ziyaret ederek esnafla sohbet eden Bakan Ersoy, burada künefe ikramında bulundu. Bakan Ersoy daha sonra Hatay Valiliğini ziyaret etti ve Valilik Şeref Defterini imzaladı. HATAY