Covid-19’a yakalanan Trump, taburcu oldu

ABD Başkanı Donald Trump, yeni tip koronavirüs (Covid-19) tedavisi gördüğü Walter Reed Askeri Hastanesinden taburcu edildi.

ABD Başkanı Donald Trump, taburcu olduktan sonra Beyaz Saray’da maskesiz poz verdi

Covid-19 teşhisi konulan ve 2 Ekim Cuma gününden bu yana Walter Reed Askeri Hastanesinde tedavi gören ABD Başkanı Donald Trump, bugün doktorlarının onayıyla hastaneden taburcu oldu. Trump, hastaneden üzerinde takım elbisesi ve yüzünde maske ile yürüyerek çıkıp, kendisini bekleyen gazetecilere baş parmağını kaldırıp “her şey yolunda, sorun yok, çok iyi” anlamlarında kullanılan işareti yaparak görüntü verdi.

Hastane çıkışı özel aracına bindirilen Trump, yakın bir mesafede bekleyen “Marine One” isimli helikopter ile Maryland’da bulunan hastaneden, Washington DC’deki Beyaz Saray’a götürüldü.

ABD Başkanı Donald Trump, Beyaz Saray’ın balkonunda maskesini çıkardı

Trump’ın Beyaz Saray balkonunda maskesiz poz verdi

Yaklaşık 10 dakikalık bir uçuşun ardından Beyaz Saray’a ulaşan Trump, helikopterden indikten sonra doğrudan içeri girmek yerine, bahçedeki merdivenlerden Beyaz Saray’ın balkonuna çıktı. Balkona çıktıktan sonra yüzündeki maskeyi çıkarıp cebine koyan Trump, balkondaki ABD bayraklarının yanına geçerek gazetecilere poz verdi. 

Trump’ın tedavisi Beyaz Saray’daki konutunda devam edecek

Trump’ın Beyaz Saray’ın fotoğraf vermek için maskeyi çıkarmaması ve içeri girerken tekrar takmaması ise eleştirilere yol açtı. Trump’ın tedavisi Beyaz Saray içindeki konutunda devam ettirilecek.

Perşembe gününü cumaya bağlayan gece Covid-19’a yakalandığını Twitter hesabından duyuran Trump, cuma günü başkent Washington DC’ye 30 dakikalık mesafedeki Maryland eyaletinde bulunan Walter Reed Askeri Hastanesine kaldırılmıştı.

Trump, Twitter hesabından öğle saatlerinde yaptığı açıklamada, “Bugün 6.30’da Walter Reed Askeri Hastanesinden ayrılacağım.” ifadesini kullanmıştı.

AA – WASHINGTON