Covid-19’dan yaşamını yitiren Doktor İbrahim Örnek anıldı

Yeni tip koronavirüs (Covid-19) nedeniyle yaşamını yitiren Doktor İbrahim Örnek, çalıştığı hastanede anıldı.

İstanbul Tabip Odası, Covid-19 salgını nedeniyle yaşamını yitiren Doktor İbrahim Örnek için görev yaptığı Florence Nightingale Hastanesi önünde anma etkinliği düzenledi. Etkinlikte, “Onlar başarı hikayesi anlatadursun biz ölüyoruz” pankartı açıldı. Anmaya, Örnek’in çalışma arkadaşları ile Türk Nöroloji Dernekleri üyelerinin yanı sıra çok sayıda yurttaş katıldı. Etkinlikte yaşamını yitiren sağlık emekçileri anısına saygı duruşundu bulunuldu. 

‘Ülke genelinde 25 meslektaşımızı kaybettik’

Anmada konuşan İstanbul Tabip Odası Başkanı Prof. Dr. Pınar Saip, salgın süresince İstanbul genelinde 15, ülke genelinde ise 25 meslektaşlarının yaşamını yitirdiğini anımsattı. Salgın süresince çok fazla sorunla karşı karşıya geldiklerini dile getiren Saip, bu sorunları gündeme getirdiklerini ve getirmeye devam edeceklerini söyledi.

‘Sağlığı önceleyen tedbirler alınmalı’

Önlemlerin alınmamasına dikkat çeken Saip, “Hala ölümler devam ediyor. Birinci dalga sürüyor. Bu yüzden sağlığı önceleyen tedbirlerin alınması gerekir” dedi. Örnek’in çalışma arkadaşı Sema Öztürk de Örnek’in yaşama bağlı biri ve örnek bir kişilik olduğunu ifade etti. 

MA – İSTANBUL