Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan ‘bizi yiyemezsiniz’ paylaşımı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Biz size büyük geliriz, bizi yiyemezsiniz” ifadelerinin yer aldığı video görüntülerini sosyal medya hesaplarından paylaştı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Fotoğraf: AA

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, twitter hesabından geçmiş yıllara ait yaptığı bir açıklamanın görüntülerini paylaştı. Görüntülerde Erdoğan’ın “Hazırladığınız bir kurt sofrası var. O kurt sofrasında bizleri yemek istiyorsunuz ama kusura bakmayın, biz size büyük geliriz, bizi yiyemezsiniz.” ifadeleri yer aldı.

Erdoğan’ın paylaşımını Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un dün öğle saatlerinde yaptığı açıklamadan sonra paylaşması dikkat çekti.

Akdeniz’e kıyısı olan AB ülkelerinin liderleri, Fransa’nın öncülüğünde Korsika adasında bir araya gelmişti. Zirvenin ardından basın toplantısı düzenleyen Macron, Avrupa’nın Türkiye’ye karşı ortak bir politika belirlemesi çağrısında bulunarak şu ifadeleri kullanmıştı:

“Bizler, Avrupalılar olarak, Erdoğan’a karşı katı ve güçlü durmalıyız. Gerilimin tırmanmasından kaçınmak istiyoruz ama Türkiye’nin belirli konulardaki niyetlerine açıklık getirmesi gerekiyor. Avrupa’nın bir bütün olarak Türkiye konusunda daha net ve birleşik bir pozisyona ihtiyacı var.”

Ayrıca Macron twitter hesabından “Pax Mediterranea !” (Akdeniz Barışı) paylaşımında bulundu.