Davutoğlu Erdoğan’a seslendi: Sizdiniz parti kapatmaya karşı olan çıkın açıklayın

Gelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın parti kapatma davasıyla ve AYM ile ilgili hiç konuşmadığına dikkati çekerek, “Sayın Erdoğan’a sesleniyorum, sizdiniz hayat boyu parti kapatmaya karşı olan, bir çıkın açıklayın.” dedi.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu Iğdır’da esnafı ziyaret etti

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Iğdır’da Cumhuriyet ve Atatürk caddelerinde esnafı ziyaret eden Davutoğlu, bazı iş yerlerinden alışveriş yaptı, vatandaşlarla sohbet etti. Daha sonra bir restoranda yerel basın mensuplarıyla bir araya gelen Davutoğlu, ardından Kültür ve Turizm Müdürlüğü konferans salonunda düzenlenen partisinin Iğdır 1. Olağan Kongresine katıldı.

‘Her yeri dolaşıyoruz’

Davutoğlu, kongrede yaptığı konuşmada, bir gün “Bir gün doğudayız bir gün batıda, dün ülkenin batısındaydık bugün en doğusunda, güzel Iğdırımızdayız. Yarın Orta Anadolu’da, ertesi gün Güney Anadolu’da, her yeri dolaşıyoruz.” dedi.

‘Erdoğan işine gelmediği yerde susar’

Demokrasinin önemine vurgu yapan Davutoğlu, şöyle devam etti: “Buradan dün akşam video ile yaptığım çağrıyı bir kez daha tekrarlıyorum, bütün siyasi parti liderleri, kanaat önderleri bu yaklaşım karşısında, Anayasa Mahkemesine dönük bu tutum karşısında seslerini yükseltmeli ve demokrasi çağrısında bulunmalı. Sayın Erdoğan’a sesleniyorum, sizdiniz hayat boyu parti kapatmaya karşı olan, bir çıkın açıklayın. Bakın Erdoğan işine gelmediği yerde susar, işine geldiği yerde de konuşur. Hiç konuşmuyor parti kapatma davasıyla ilgili. Anayasa Mahkemesi ile ilgili de konuşmuyor. Çünkü geçmişte söylediği onlarca söz var parti kapatmaya karşı.”

Davutoğlu, kongrenin ardından Iğdır Ticaret ve Sanayi Odasını (ITSO) ziyaret ederek kentten ayrıldı. Tek listeyle yapılan seçimde, il başkanı Zakir Arı yeniden il başkanlığına seçildi.

AA – IĞDIR