Demirtaş hakkında yapılan yayınlara suç duyurusu

Demirtaş’ın avukatları, Demirtaş hakkındaki bazı yayınlarla ilgili suç duyurusunda bulundu.

Selahattin Demirtaş’ın avukatları adına bir açıklama yayınlayan Hadi Cin bazı yayın organlarında Demirtaş’a yöneli çıkan haber hakkında suç duyurusunda bulunduklarını belirtekleri şunları paylaştı:

Kamuoyunun dikkatine! Ülkemizin dört bir yanındaki yangınlar ve seller yüreğimizi parçalarken müvekkilimiz Sayın DEMİRTAŞ’ı suçlamaya yeltenen bazı medya(!) organları hakkında suç duyurusunda bulunduk. (Selahahittin DEMİRTAŞ avukatları)

Eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın Cizre’ye yürüyüşlerinin engellenmesinin ardından İdil’de yaptığı bir konuşmayı esas alarak haber yapan Yeni Akit, Misvak, Takvim gibi organlar hakkında suç duyurusunda bulunuldu.

Yeni Akit yaptığı haberde Selahattin Demirtaş’a PKK’lı Demirtaş demiş, Demirtaş’ı darbe isteyen şahıs olarak lanse etmişti.

https://www.yeniakit.com.tr/haber/can-atakli-ve-selahattin-demirtas-ayni-yerde-bulustu-1561931.html

Takvim gazetesi ise Selahattin Demirtaş’ı tehdit eden bir dil kullandığı gerekçesiyle hedef göstermiş.

https://www.takvim.com.tr/guncel/2021/07/29/hdpli-selahattin-demirtasin-tehdidi-yine-gundemde-zannediyor-musunuz-bodrum-cizreye-cok-uzak

Misvak dergisi de HDP’nin logosunu alevler içerisinde göstererek ‘Ülkede yanması gereken tek ağaç budur’ ifadelerine yer vermiş.

Yine Misvak Caps isimli sayfa da Demirtaş’ın videosunu paylaşarak büyük harflerle “ALLAH BELANIZI VERSİN” mesajı paylamıştır.

Selahattin Demirtaş’ın İdil’de yaptığı konuşmanın tam metninde ise Demirtaş’ın sözlerinin net şekilde çarpıtılarak, HDP ve Demirtaş net olarak hedef gösterilmiştir.

İşte Demirtaş’ın İdil’de yaptığı konuşma:

https://www.birgun.net/haber/demirtas-ozel-harekatcilarin-9-gunde-yaptigi-propagandayi-pkk-30-yildir-yapamadi-89086