Demirtaş için ani gelişen bir durum yok

HABER MERKEZİ – HDP’nin önceki dönem Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın iki hafta önce göğüs sıkışması ve nefes almada zorluk nedeniyle 9 Aralık Pazartesi günü hastane ve cezaevi planlaması doğrultusunda tetkikleri yapıldı.

Demirtaş’ın avukatı ve kardeşi Aygül Demirtaş Gökalp, iki kez cezaevi ile görüştüğünü ve planlanan tetkikleri için akşamüzeri hastaneye götürüldüğünü bildirdi. Gökalp, hastane dönüşünde de avukatı Arzu Kayaoğlu’nun Demirtaş’ı ziyaret ettiğini söyledi.

Av. Arzu Kayaoğlu da yeni1mecra’ya daha önce planlandığı üzere Demirtaş’ın saat 17.30-19.00 arasında hastaneye götürülerek eksik kalan tetkiklerinin yapıldığını söyledi. Av. Kayaoğlu saat 20.30-22.15 arasında da cezaevinde Demirtaş’ı ziyaret ettiğini anlattı. Kayaoğlu, yeni ve ani gelişen bir durum söz konusu olmadığını, planlanan tetkiklerinin yapıldığını belirterek, soran herkese selamlarını ilettiğini söyledi.

Öte yandan HDP Genel Merkezi’nin twitter hesabından da şu açıklama yapıldı.

“Demirtaş’ın bugün 17:30’da gastroenteroloji bölümünde, daha önce verilen randevu planlaması sonucu yarım kalan tetkiki yapılmış, 19:30’da cezaevine dönmüştür. Saat 20-22 arası avukatları ile görüşmüştür, genel durumu iyidir, yapılan haberler doğru değildir.”