Demirtaş’a yaptığı savunmadan soruşturma

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, mahkemedeki savunmasından dolayı eski HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş hakkında yeni bir soruşturma başlattı.

Eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş /Edirne F Tipi Cezaevi

Edirne F Tipi Cezaevi’nde bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş hakkında, 15 Ocak’ta Ankara 19. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada verdiği yazılı savunmasındaki ifadeler nedeniyle yeni bir soruşturma başlatıldı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturmaya, Demirtaş’ın söz konusu savunmasındaki, “Benimle ilgili operasyonun yürütücüsü Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı. Yargı önünde hesap vereceksiniz” ifadeleri gerekçe gösterildi.

Demirtaş’ın söz konusu yazılı savunmasının çözüm tutanaklarını isteyen Başsavcılık, “Demirtaş Savunma” isimli twitter hesabından yapılan paylaşımların da dosyaya eklenmesini istedi.

Soruşturmayı, Demirtaş’ın avukatı Mahsuni Karaman sosyal medya hesabından duyurdu. Karaman’ın paylaşımı şöyle: “Yargı önünde hesap vereceksiniz beyanına ‘terör’ soruşturması açıldığını da gördük, şükür! Tekrar edelim o vakit bu soruşturma için de yargı önünde hesap verecekler.”

MA – ANKARA