Deniz Baykal hakkındaki iddialara avukatından yanıt

Avukat Muzaffer Yılmaz, müvekkili Deniz Baykal’ın Korkmaz Karaca’nın hiçbir zaman kendisinin danışmanlığını yapmadığını söylediğini aktardı.

Yılmaz, “Bu saldırıları gerçekten anlamak isteyenler var ise 11 yıldır devam eden Kaset-Kumpas Davasını incelemelerin tavsiye ederiz.” dedi.

Avukat Muzaffer Yılmaz, Sedat Peker’in müvekkili eski CHP Genel Başkanı ve CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal hakkındaki iddialarına ilişkin yazılı açıklama yaptı. Yılmaz, Baykal’a ilişkin kamuoyunda “Kaset-Kumpas Davası” olarak bilinen Emniyet İstihbarat Daire Başkanlığı görevlilerinden oluşan 171 sanıklı davanın görüleceği ve Süleyman Özışık’ın da dinlenmesine karar verilen duruşma öncesi Baykal ile ilgili Korkmak Karaca üzerinden sosyal medya paylaşımlarında bulunulduğunu belirtti.

‘Korkmaz Karaca Baykal’ın danışmanlığını yapmadı’

Konuya ilişkin Deniz Baykal ile görüşme yapıldığını ifade eden Yılmaz, şunları aktardı: “Korkmaz Karaca’nın hiçbir zaman kendisinin danışmanlığını yapmadığını; Korkmaz Karaca’nın Antalya’da veya başka bir yerde hiçbir bayanı, kendisi ile bir araya getirip tanıştırmadığını, böyle bir olayın söz konusu olmadığını; Korkmaz Karaca’nın kendisinin Genel Başkanlıktan ayrıldıktan sonra ilk Kurultay’da Parti Meclisi’ne girdiğini’ ifade etmiştir.”

Baykal’ın uzun süre CHP Genel Başkanı olarak ülkeye hizmet ettiğini, demokrasiye ve cumhuriyetin değerlerine inandığını, Atatürkçü ve üniter yapının vazgecilmez savunucu olduğunu belirten Yılmaz, şunları kaydetti:

“Bu aşamada Deniz Baykal’a yapılan tüm saldırılar, Deniz Baykal’ın siyasi düşünce ve çizgisine yapılan ve bu düşünceyi yok etmeyi amaçlayan, saldırılardan başka bir şey değildir. Bu saldırıları gerçekten anlamak isteyenler var ise, 11 yıldır yargılaması devam etmekte olan Kaset-Kumpas Davasını incelemelerini tavsiye ederiz.”

Sedat Peker iddialarda bulunmuştu

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker, Twitter hesabından Deniz Baykal ve Korkmaz Karaca hakkında çarpıcı  iddialarda bulunmuştu. Peker, “Korkmaz Karaca’nın benle görüşmek istemesinin sebebi, Deniz Baykal’a getirdiği kızlardan birinin ailesinin haberi olmuş. Antalya’daki bu aileyle görüşmem için bana ulaşmak istedi.” iddialarında bulunmuştu.

Yeni1Mecra