Deniz Poyraz’ın cenazesi evinin önüne getirildi

HDP’ye yönelik saldırıda katledilen Deniz Poyraz’ın cenazesi, kadınların omuzlarında ailesinin evine getirildi.

İzmir’de HDP İl Örgütü binasına yönelik saldırıda katledilen Deniz Poyraz’ın cenazesi Konak ilçesindeki Mezarlıklar Müdürlüğü’nden, ailesi, yakınları ve partililer tarafından alındı. Ailesi, dini vecibeleri yerine getirilen Poyraz’ın tabutunun başında ağıtlar yaktı. 

 Deniz Poyraz’ın annesi Fehime Poyraz, “Benim kızıma ne işkence çektirdiyse, Allah ona da versin. Nasıl içim yandıysa, onun annesinin içi de yansın. Hayatta kimseye beddua etmedim ama içim yandı, onun annesinin içi de yansın. Denizler ölmez, Deniz gitti, binlerce Deniz gelecek. Ne mutlu bana ki Deniz’in annesiyim. Bir kadına o kadar işkence yapılır mı? Faşist. Senin kızıma ne hakkın vardı. Allah belanı versin, derman bulamayasın inşallah.” dedi. 

Poyraz’ın cenazesini evinin önüne kadar kadınlar taşıdı

Mezarlıklar Müdürlüğünden kadınlar tarafından omuzlanan Poyraz’ın tabutu, zılgıtlar ve alkışlar eşliğinde ailesinin Bağkuyu Mahallesi’ndeki evine götürüldü. Mahalle girişinde cenazeyi karşılayan yüzlerce kişi, “Şehit namirin” sloganlarıyla ailenin evine doğru yürüyüşe geçti. Poyraz’ın cenazesinin getirildiği ailesinin evinin önünde sık sık “Denizler ölmez” sloganları atıldı.

Cenaze töreni saat 17.00’de başlayacak

Kitle, daha sonra anne Fehime Poyraz ile birlikte cenaze töreninin düzenleneceği Kadifekale Camii’ye doğru yürüyüşe geçti. Poyraz, saat 17.00’de Kadifekale Camii’nde düzenlenecek törenin ardından Buca Kaynaklar Mezarlığı’nda defnedilecek.

MA – İZMİR