Denizli Valisi, kendisine ilgi göstermeyen dönerciyi kapattı

Denizli Valisi Ali Fuat Atik, esnaf ziyaretleri ve koronavirüs denetimleri kapsamında uğradığı bir dönercinin kendisini tanımaması üzerine kızdı ve işletmeyi kapattı.

Denizli Valisi Atik, kapattığı işletmeden ve vatandaşlardan özür diledi ancak valilik web sayfasındaki özür metni imla hataları sebebiyle de 3 kez değiştirildi.

Denizli Valisi Ali Fuat Atik’in kapattığı dönerci

Vali Atik, dönercinin kendisini tanımaması sebebiyle sinirlendi, eldiven takmamasını gerekçe göstererek dönerci işletmesini kapattı.

Dönercilerin eldiven takması mevzuata göre yasak

Mevzuatta yer alan bilgiye göre, döner kesen şahısların eldiven takmamaları sağlık ve güvenlik açısından uygun görülüyor. Vali’nin mevzuattan habersiz olması sosyal medyada gündem oldu.

Vali Atik’in esnaf ziyaretine ait fotoğraflar Valilik sayfasından paylaşıldı

Başka bir esnaftan tepki: ‘Canıma yetti’

Vali Atik, bir başka esnafın maske takmadığını görmesi üzerine “Maskeniz neden takılı değil?” diye sordu. Koronavirüs salgınının ilk yayılmaya başladığı günlerde maske takmayı reddederek “Korona neredeyse gelsin beni bulsun” sözleriyle gündeme gelen Üzeyir Yazır’ın, “Gebermek istiyorum, canıma yetti” şeklindeki cevabı tepkilere neden oldu.

Vali Ali Fuat Atik

Vali’den 3 kez düzeltilmiş özür metni

Denizli Valisi Ali Fuat Atik, dönerci esnafıyla aralarında geçen diyalogun ardından Valiliğin resmi Twitter hesabından bir özür metni yayınladı.

Yayınlanan özür metninin 2 defa silinip düzeltilerek tekrar yayınlanması dikkat çekti. Düzeltmelerin nedeninin ise imla hataları olduğu öğrenildi.

Süleyman Soylu ‘özür’ ile ilgili açıklama yaptı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Denizli Valisi Atik’in esnaf diyalogu ve özür metni üzerine Twitter hesabından açıklamalarda bulundu.

Soylu, ‘Devletin cemal ve celal yüzü vardır. Biri tevazu ve yumuşaklığı, merhameti, Diğeri azameti ve sorumluluğunu anlatır… Yöneticilerimizin vatandaşa yüzü hep cemal olmalıdır. Denizli Valimizin üslup özrü yerinde olmuştur.’ dedi.

Haber Merkezi