Dersim’de HDP’lilere zırhlı araçla pandemi önlemi…

“Herkes İçin Adalet” çalışmaları kapsamında Dersim’de Akpazar (Peri) Beldesi’ne gitmek isteyen HDP’li milletvekillerinin önü zırhlı araçlarla kesildi.

Jandarma “karantina” gerekçesiyle HDP’lilerin beldeye girişini engelledi.

HDP Antalya Milletvekili Kemal Bülbül, Dersim Milletvekili Alican Önlü, il yöneticileri “Herkes İçin Adalet Kampanyası” kapsamında Dersim’in Mazgirt İlçesi’ne bağlı Akpazar (Peri) Beldesi’nde esnafı ziyaret etmek istedi. Ancak jandarma zırhlı araçları ile HDP’lilerin araçlarını durdurarak beldeye gitmelerini “karantina” gerekçesiyle engelledi.

Engellenmelerine ilişkin Milletvekili Bülbül, jandarmanın zırhlı araçları önünde açıklama yaptı.

Milletvekili Kemal Bülbül, zırhlı araçların önünde açıklama yaptı.

Milletvekili Bülbül, şunları ifade etti: “Pandemi nedeniyle önümüz kesildi. Biraz önce biz tanık olduk, bizden önce araçlar geçti. Bu pandemi nedeniyle değil pandemi bahane edilerek bizim halkla buluşmamız engellenmek isteniyor.” Hükümetin “darbeyi ve pandemiyi Allah’ın bir lütfu” olarak gördüğünü belirten Bülbül, kanıt olarak da beldeye girmelerinin engellenmesini gösterdi.

Akpazar (Perî) Belde Belediyesi Eş Başkanları Songül Doğan ve Orhan Çelebi Kasım 2019 tarihinde görevden alınarak yerlerine kayyım atanmıştı. 

Ayrıntılar video haberde…