DEVA Partisi: ‘İktidar ortakları ülkemizi korku tüneline hapsetti’

DEVA Partisi yazılı bir açıklamayla Deniz Poyraz’ın katledilmesini şiddetle kınayarak, ailesine ve HDP’ye başsağlığı diledi.

DEVA Partisi, Halkların Demokratik Partisi (HDP) İzmir İl binasına yapılan silahlı saldırıyı ve binadaki parti görevlisi Deniz Poyraz’ın katledilmesini şiddetle kınayan yazılı bir açıklama yaptı. Açıklamada, “Türkiye’yi mafya ve çetelere teslim ederek iktidarını sürdürebileceğini zannedenlere, yanlış hesabın milletimizin iradesinden döneceğini göstereceğimiz günler yakındır” dendi.

Sadece son bir yılda gazeteci ve siyasetçilere yönelik en az dokuz fiziksel saldırı gerçekleştirildiğinin, gazeteci ve siyasetçilerin çete liderleri tarafından açıkça tehdit edildiğinin hatırlatıldığı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Ne var ki tehdit edenler sadece çete liderleri değildi. Bu tehdit korosuna, şiddet ortamını sona erdirme vazifesini yerine getirmeyen iktidarın büyüklü küçüklü ortakları da katıldı. Neticede bugünkü iktidar; Türkiye’yi çetelerin cirit attığı, suç örgütü liderlerinin siyaset ve bürokrasi ile iş tuttuğu, medyanın bu ilişkilerde aracılık ettiği bir ülke hâline getirdi. Ülkemizi korku tüneline hapsetti.”

‘Ülkemizi şiddet sarmalına sokan zihniyet’

DEVA Partisi’nin açıklamasında, “Halkımıza söz veriyoruz: Türkiye’yi hukukun ve adaletin tesis edildiği, özgür ve zengin bir ülke yapacağız. Toplumsal barışı mutlaka sağlayacağız. Çünkü biz çetelerle, mafyayla ve şiddetle anılan iktidarın ülkemizi sürüklediği huzursuz ortamı hak etmiyoruz. Ülkemizi şiddet sarmalına sokan zihniyete karşı herkesi demokratik siyaseti güçlendirmeye davet ediyoruz” dendi.

Açıklamada Deniz Poyraz’ın ailesine ve HDP’ye başsağlığı dilendi:

“DEVA Partisi olarak bugün İzmir’de yaşanan saldırıyı şiddetle kınıyor, katledilen Deniz Poyraz’ın ailesine ve Halkların Demokratik Partisi’ne başsağlığı dileklerimizi iletiyoruz.”

Yeni1Mecra