Dilek hemşire için çalıştığı hastanede tören

Hamileyken Covid-19’a yakalanan ve 11 Nisan’dan bu yana verdiği yaşam mücadelesini dün gece kaybeden Dilek hemşire için çalıştığı hastanede tören düzenlendi.

Hamileyken yeni tip koronavirüse (Covid-19) yakalanan Dilek Akçabelen adlı hemşire 11 Nisan’dan bu yana hastalıkla mücadele ediyordu. Bebeği sezeryanla alınan Dilek Akçabelen, dün gece yaşamını yitirdi. Dilek hemşire için çalıştığı Mehmet Akif Ersoy Göğüs Kalp Damar Cerrahisi Eğitim Araştırma Hastanesi’nde tören düzenlendi. 

Akçabelen’in cenazesi, tören için cenaze aracıyla hastane bahçesine getirildi. Törene, annesi Ünzile, babası Kemal ve kardeşi Mertcan Çetin’in yanı sıra iş arkadaşları katıldı. Törende Dilek hemşirenin yakınları ve arkadaşları göz yaşı döktü.

‘Dilek hemşire hastalar tarafından çok seviliyordu’

Hastane Başhekimi Doç. Dr. Mehmet Ertürk, törende yaptığı konuşmada Akçabelen’in 10 yıl boyunca mesleği ve insanlara hizmet için canla başla mücadele ettiğini söyledi. Dilek hemşirenin hastane personeli ve hastalar tarafından çok sevildiğini belirten Ertürk, şöyle konuştu:

“5 yılını yoğun bakımda 5 yılını da ameliyathanede çalışarak geçirdi. Buraların ne kadar yoğun olduğunu hepiniz bilirsiniz. Bu süreçte çalışkanlığı, dürüstlüğü, yardımseverliği, görevine olan aşkıyla ve öğrendiklerini arkadaşlarına öğretme isteğiyle bizim için çok değerli biriydi. Onun gösterdiği özveriyi çok iyi biliyoruz.”

Akçabelen’in cenazesi, Sefaköy Gültepe Mahallesi Fatih Camisi’nde ikindi vakti kılınacak cenaze namazının ardından Kayabaşı Mezarlığı’na defnedilecek. 

AA – İSTANBUL