‘Direksiyondan Tuvale’ sergisi sanatseverlerle buluştu

EGO otobüs şoförü Burcu Güvercin’in “Direksiyondan Tuvale” resim sergisine Kızılay Metro Sanat Galerisi’nde 9 Temmuz’a kadar gezilebilecek.

Fotoğraf: Ankara Büyükşehir Belediyesi

Ankara’da otobüs şoförlüğü yapan Burcu Güvercin, çocukluk hayalini gerçekleştirdi. Çocukluğundan beri resim yapmayı çok seven Burcu Güvercin, son 5 yılda yaptığı resimlerden oluşan ‘Direksiyondan Tuvale’ isimli sergisini, Kızılay Metro Sanat Galeri’sinde sanatseverlerle buluşturdu.

Resim sergisinin açılışına EGO Genel Müdürü Nihat Alkaş, EGO Genel Müdür Yardımcıları Emin Güre ve Halit Özdilek, Ulaşım Planlama ve Raylı Sistem Dairesi Başkanı Serdar Yeşilyurt, Hizmet İyileştirme ve Kurumsal Gelişim Dairesi Başkanı Ayten Gök, 4. Bölge Otobüs İşletme Müdürü Süleyman Çakır ve Metro İşletme Şube Müdürü Yurtalp Erdoğdu da katıldı.

Alkaş: Sanatı ve sanatçıları desteklemeye devam edeceğiz

EGO Genel Müdürü Nihat Alkaş

Açılışta konuşan EGO Genel Müdürü Alkaş, Burcu Güvercin ve diğer kadın şoförleri Genel Müdürlüğün aydınlık yüzleri olarak gördüğünü söyledi. 8 saat direksiyon başında olmanın herkesin yapabileceği bir iş olmadığın, stresli olduğunu belirten Alkaş, şunları ifade etti:

“Bu stresi yönetebilen, öfkesini kontrol altında tutabilen kişi işini sağlıklı bir şekilde yürütebilir. Bunun en güzel örneğini Burcu Hanım’da görüyoruz. Güler yüzle ve sakin bir şekilde bu zor işin üstesinden gelebiliyorsa, resim yapmasının bunda büyük bir etkisi olduğunu düşünüyorum.” Alkaş, sanatı ve sanatçıyı desteklemeye devam edeceklerini belirterek, “Bundan sonraki sergilerimizi, en kısa zamanda EGO Sanat Galerisi’nde açmayı planlıyoruz” dedi.

Burcu Güvercin

Güvercin: Kadınlar inansınlar, vazgeçmesinler

Her gün Aktepe hattında çalıştığı otobüsle yolcu taşıyan Burcu Güvercin, EGO Genel Müdürlüğüne verdiği destek için teşekkür etti. Güvercin, şunları ifade etti:

“Bütün kadınların, istedikleri her şeyi yapabileceklerine inanıyorum. Yeter ki inansınlar, vazgeçmesinler. Mücadele etmek umut etmektir zaten. Mutlaka denesinler. Yapmak istiyorlarsa her zaman vakit ayırabilirler.”

Yağlıboya 73 eserden oluşan “Direksiyondan Tuvale” adlı resim sergisi, Kızılay Metro Sanat Galerisi’nde 9 Temmuz Cuma gününe kadar gezilebilecek.

Yeni1Mecra