DİSK/Emekli Sen: Mücadelemiz sürecek

Kuruluşunun ikinci yıldönümüne ilişkin açıklama yapan DİSK/Emekli Sen, hukuksuz muamelelere rağmen mücadelelerini sürdüreceklerini belirtti.

Emekli Sen Ege Bölge Baştemsilcisi Hüseyin Özkaynak “Emekli Sen’i susturmaya ve haklı mücadelesinden döndürmeye gücünüz yetmez; yetmeyecek” dedi.

Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu’na (DİSK) bağlı Emekliler Sendikası (Emekli Sen) İzmir Şubesi, sendikalarının resmi olarak kuruluşunun 2’nci yıldönümüne ilişkin basın açıklaması yaptı. Alsancak Cumhuriyet Meydanı’nda yapılan açıklamayı Emekli Sen Ege Bölge Baştemsilcisi Hüseyin Özkaynak okudu.

İkinci yıllarında daha güçlü ve daha inatçı olacaklarını belirten Özkaynak, “Baskı ve yıldırma politikalarına bakıldığında, sendika haklarının ülkemizde pamuk ipliğine bağlı olduğunu ve iktidarların iki dudağının arasına baktığını kanıtlamaktadır’’ şeklinde konuştu.

‘Gücünüz yetmez’

Hukuksuz muamelelere rağmen her defasında daha güçlü bir şekilde örgütlendiklerini ifade eden Özkaynak, “İşçi sınıfının örgütlenmesi ve emeklilerin hak mücadelesinde yer almasından, iktidar büyük çekince duyuyor. Emekli Sen olarak emeklilerin ücret ve hakça yaşam taleplerinin haklı olduğunu bilmek bizi her zaman daha güçlü ve daha kararlı yapmıştır. Emekli zamlarına ilişkin eylemlerimiz başta olmak üzere hak aramak için ne zaman sesimizi duyurmak istesek eylemlerimiz ve basın açıklamalarımız engellenmeye çalışılmıştır. Ülkemizin dört bir yanında iktidar partisi ve ona bağlı kuruluşlar kongre ve konferanslarını pandemi süreci boyunca kesintisiz ve kapalı alanlarda, pandemi dolayısıyla oluşan sağlık önceliklerini hiçe sayarak gerçekleştirirken Emekli Sen olarak bizim ve hatta daha birçok kurumun kongreleri iptal edilmiştir. Emekli Sen’i susturmaya ve haklı mücadelesinden döndürmeye gücünüz yetmez; yetmeyecek” dedi.

MA