DİSK’ten Şenyaşar ailesine ziyaret

Adalet mücadelesi veren Şenyaşar ailesini ziyaret eden DİSK Diyarbakır Bölge Temsilcisi Hasan Eroğlu, “Artık yeter, bu adaletsizlik, hukuksuzluk bitsin. Ailenin talebi bizim de talebimiz” dedi.

AKP Urfa Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınlarının saldırısı sonucu eşi ve iki oğlunu yitiren Emine Şenyaşar ile saldırıdan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar’ın Urfa Adliyesi önünde 9 Mart tarihinde başlattığı “Adalet Nöbeti” eylemine destek ziyaretleri devam ediyor.  Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) Diyarbakır Bölge Temsilciliği, “Şenyaşar ailesi adalet köşesi” olarak adlandırılan alanda nöbetlerini sürdüren aileyi ziyaret etti.

Ziyarette konuşan DİSK Diyarbakır Bölge Temsilcisi Hasan Eroğlu, “Aileye karşı büyük bir hukuksuzluk, vicdansızlık var. Adaleti sağlamakla görevli olanlar halen ailenin talebini yerine getirmedi. Artık yeter, bu adaletsizlik, hukuksuzluk bitsin. Ailenin talebi yerine getirilsin. Ailenin talebi bizim de talebimiz. Biz adaletin yerini bulmasını istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Heyet bir süre aile ile birlikte nöbet tuttuktan sonra alandan ayrıldı.

MA / URFA