Diyadin Belediyesi Eşbaşkanı Yaşar gözaltına alındı

Ağrı’da haklarında yürütülen soruşturma gerekçesiyle HDP’li Diyadin Belediyesi Eşbaşkanı Betül Yaşar ile eski belediye yöneticisi 3 kişi gözaltına alındı.

Polis tarafından ablukaya alınan belediyede yapılan arama devam ediyor.

Fotoğraf: AA

Ağrı Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen bir soruşturma kapsamında Diyadin Belediyesi Eşbaşkanı Betül Yaşar’ın, evine polis tarafından baskın düzenlendi. Evinde uzun süre arama yapılan aramanın ardından Yaşar, gözaltına alınarak İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.

Eski belediye yöneticisi 3 kişi de gözaltına alındı

Aynı soruşturma kapsamında eski belediye yöneticilerinden Mustafa Alpaslan ve Mesut Arslan Diyadin’de, yine eski belediye yöneticilerinden Zeynel Abidin Bozkurt ise Düzce’de gözaltına alındı. Yaşar, Bozkurt ve Alpaslan “örgüt üyesi olmak”, “örgüt propagandası yapmak” iddialarıyla, Arslan’ın ise “örgüt üyesi olmak’’ iddiasıyla gözaltına alındığı öğrenildi.

Belediye binası özel harekat, çevik kuvvet polisleri tarafından ablukaya alındı Fotoğraf: AA

Belediye ablukaya alındı

Soruşturma çerçevesinde belediye binasına da polis tarafından baskın yapıldı. Belediye binası, panzer, akrep tipi araçlarla ve çok sayıda çevik kuvvet ile özel harekat polisleri tarafından ablukaya alındı.

HDP Ağrı Milletvekili Abdullah Koç, polislerin belediye binasının kapısını kırarak içeri girdiği ve arama yaptığını belirtti. Kimsenin alınmadığı binada, aramanın sürdüğü öğrenildi.

Kaynak: MA/AA