Diyarbakır Barosu’nun yeni başkanı Nahit Eren oldu

Diyarbakır Barosu 47’nci Genel Kurulu’nda yapılan seçimlerde başkanlığa Nahit Eren seçildi.

Nahit Eren (sağda) Diyarbakır Barosu’nun yeni başkanı oldu

Park Yıldız Konferans Salonu’nda 10-11 Nisan tarihlerinde yapılan Diyarbakır Barosu 47’nci Genel Kurulu’nda 3 aday yarıştı. Mevcut başkan Cihan Aydın ve Cengiz Baysal bireysel katılırken, Nahit Eren yönetim kurulu listesiyle yarıştı.

Oy sayımının ardından Nahit Eren 693 oyla Diyarbakır Barosu’nun yeni başkanı olurken, mevcut başkan Cihan Aydın 594, Cengiz Baysal ise 45 oy aldı.

Oy sayımının ardından Aydın yaptığı teşekkür konuşmasında “Diyarbakır Barosunun bayrağı hiçbir zaman yere düşmeyecek. Bütün komisyon ve merkezlerimizle çok çalıştık, çok güzel işler yaptık. Çalışmalarını aynı misyonla sürdürmelerini diliyorum. Nahit Eren’e de herkesin desteklerini sunacağını biliyorum. Bütün organlara seçilen meslektaşlarıma başarılar diliyorum” dedi.

‘Tahir Elçi Diyarbakır Barosu’nun ebedi başkanıdır’

Nahit Eren ise, ” Diyarbakır Barosu’nun hiçbir zaman kaybedeni olmaz. Tahir Elçi, Diyarbakır Barosu’nun ebedi başkanıdır. Biz bu sorumlulukla, her başkanımızın oluşturduğu Diyarbakır Barosu değerini birlikte yöneteceğiz. Bu halk bizi yanında gördüğü sürece güçlü duracak. Bugün seçilen her bir meslektaşımı kutluyorum” diye konuştu.

Diyarbakır Barosu’na kayıtlı bin 765 avukat bulunurken, seçimleri STK temsilcileri ve siyasi parti temsilcileri de izledi.

MA / DİYARBAKIR