Diyarbakır Milli Eğitim Müdürü görevinden alındı

Diyarbakır İl Milli Eğitim Müdürü Feysel Taşçıer, “Öğretmenimiz Ziya Selçuk beyin teveccühleriyle” görevinin sona erdiğini duyurdu.

Diyarbakır İnanç Özgürlüğü Platformu Koordinatörü İbrahim Gökdemir, Taşçıer’in tepkileri sonucunda görevinden azledildiğini öne sürdü.

Diyarbakır İl Milli Eğitim Müdürü görevini Mart 2019’dan bu yana sürdüren Doç. Dr. Feysel Taşçıer, sosyal medya hesabından paylaştığı mesajla görevinin sona erdiğini duyurdu. Taşçıer, “Hoşçakalın” başlığı ile paylaştığı mesajda şu ifadeleri kullandı:

“Değerli Diyarbakır Eğitim Ailesine, Sayın Bakanımız, Öğretmenimiz Ziya Selçuk beyin teveccühleriyle 06.03.2019 tarihinden beri yürütmüş olduğum İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevim bugün itibariyle sona ermiştir. Az zamanda çok yol katettik, öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz ve yakın çalışma arkadaşlarımızla birlikte çok sayıda ilki ve projeyi Diyarbakır’ımıza kazandırmış olmanın vicdani rahatlığıyla görevimden ayrılıyorum. Gece gündüz demeden benimle yol yürüyen çalışma arkadaşlarım başta olmak üzere siz değerli öğretmen ve idarecilerimize teşekkür ediyorum. Arıca bizlere her zaman destek olan bakanlığımızın değerli idareci ve çalışanlarına da ayrıca şükranlarımı iletiyorum. Hakkınızı helal edin…”

‘Tepkilerimiz sonucu azledildi’

Diyarbakır İnanç Özgürlüğü Platformu Koordinatörü İbrahim Gökdemir ise, Twitter hesabından ÖNDER İmam Hatipliler Derneği’ni etiketleyerek yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

“Gözün Aydın Diyarebekir. İl Milli Eğitim Müdürü olarak atandığı günden beri icraat ve uygulamaları ile İHL okulları Devri Sabık (CHP uygulamaları) yaşatan @feysel_tascier tepkilerimiz sonucunda görevinden azledildi. Bizler @onderihl Camiası olarak Hakkımızı Helal Etmiyoruz…” diye yazdı.

MA – DİYARBAKIR