Diyarbakır Ticaret Odası TÜYAP ile yollarını ayırdı

Diyarbakır’da fuarları artık ALZ Grup işbirliğiyle düzenleyeceklerini belirten DTSO Başkanı Mehmet Kaya, TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nin isminin de Mezopotamya Fuar ve Kongre Merkezi olarak değiştirildiğini belirtti.

ALZ Grup Yönetim Kurulu Başkanı Cihat Alagöz (soldaki), DTSO Başkanı Mehmet Kaya (ortada) DTSO Meclis Başkanı Celalettin Birtane (sağdaki) Fotoğraf: MA

Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası (DTSO) ile ALZ Grup, Diyarbakır’da yapılacak fuarlara ilişkin lansman toplantısı düzenledi. DTSO Toplantı Salonu’nda gerçekleşen toplantıda konuşan DTSO Başkanı Mehmet Kaya, pandemi nedeniyle iptal edilen fuarların 1 Eylül itibariyle yeniden kontrollü açıldığını söyledi.

TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nin ismi değiştirildi

Bundan sonra Diyarbakır’daki fuarları ALZ Grup Uluslararası Fuarcılık Kongre ve Danışmanlık A.Ş. işbirliğiyle düzenleyeceklerini belirten Kaya, kentte bulunan TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nin isminin de Mezopotamya Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi olarak değiştirildiğini söyledi.

Fuar takvimi açıklanacak

Önemli hedeflerinden birinin de bölgeyi fuar merkezi haline getirmek olduğunu ifade eden Kaya, yeni bir fuarcılık modeli geliştireceklerini belirtti. Kaya, önümüzdeki günlerde fuar takvimini açıklayacaklarını dile getirdi. 

‘Bölgede yeni bir fuarcılık anlayışı gelişecek’

DTSO Meclis Başkanı Celalettin Birtane de, dünyanın geldiği nokta itibariyle teknolojik gelişmeler ve buna bağlı olarak yaşamın her alanındaki değişim ve dönmüşümün çok hızlı olduğuna dikkat çekti. Birtane, buna ayak uydurmayan birey, şirket ve kurumların geride kalabileceğini ifade ederek, eski fuarcılık yönteminin çağa cevap olmadığını söyledi. Birtane, DTSO ve ALZ grup arasında yapılan işbirliğiyle, bölgede yeni bir fuarcılık anlayışının gelişeceğini söyledi.  

Birtane’nin ardından söz alan ALZ Grup Yönetim Kurulu Başkanı Cihat Alagöz ise, yeni bir fuarcılık yöntemini uygulamaya çalıştıklarını belirterek, yeni dönemde istatistiklerin kendileri için çok önemli olacağını kaydetti. 

Konuşmaların ardından DTSO ve ALZ Grup arasında işbirliği sözleşmesi imzalandı.

MA – DİYARBAKIR