Diyarbakır Valisi Karaloğlu: İzolasyonu terk etmek ‘taksirle adam öldürme’ suçudur

Diyarbakır Valisi Karaloğlu, “Pozitif olan bir vatandaşımızın bilerek isteyerek izolasyonu terk edip sokağa çıkması taksirle adam öldürmek suçudur.” diyerek, izolasyonu terk eden vatandaşlarla ilgili savcılıklara suç duyurusunda bulunduklarını söyledi.

Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu Fotoğraf: Diyarbakır Valiliği

Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu, merkez Yenişehir İlçesi’nde bulunan pazardaki ve Sanat Sokağı’ndaki esnafı ziyaret ederek Covid-19 tedbirlerine uyulup uyulmadığını denetledi.
Karaloğlu, yaptığı açıklamada, işletmelerde incelemelerde bulunduklarını ancak konan kurallara tam olarak uyulmadığını gördüklerini belirtti.

İçişleri Bakanlığının genelgesiyle izolasyona uymayanların izolasyon sürecini Kredi Yurtlar Kurumu yurtlarında tamamlatmaya başladıklarını belirten Karaloğlu, bu sürede yapılan masrafların vatandaştan tahsil edileceğini hatırlatarak, bu duruma düşülmemesi için izolasyon sürecinde mutlaka evden çıkılmaması gerektiğini söyledi.

‘İzolasyonu terk etmek taksirle adam öldürmek suçudur’

“Pozitif olan bir vatandaşımızın bilerek isteyerek izolasyonu terk edip sokağa çıkması taksirle adam öldürmek suçudur. Şu anda yakaladığımız vatandaşlarımızla ilgili savcılıklara suç duyurusunda da bulunuyoruz.” diyen Karaloğlu, o nedenle vatandaşlardan, hem konan kurallara hem de izolasyon kurallarına harfiyen uymasını, kendilerine yardım etmesini istedi.

Karaloğlu’na denetimlerde İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Mustafa Erdem ve İl Emniyet Müdürü Şükrü Yaman eşlik etti.

Kaynak: AA