Diyarbakır’da 4 yaşındaki çocuk kayboldu

Diyarbakır’dan Kelekçi Köyü’ne akraba ziyaretine gelen Çiçekçi ailesinin dünden beri kaybolan 4 yaşındaki oğulları Miraç’ı arama çalışmaları sürüyor.

Anne Firdevs Çiçekçi, “Dünden bu yana haber alamıyorum. Ne olur oğlum başına bir şey gelmeden, cesedi bir yerden çıkmadan bulunsun” çağrısında bulundu.

Diyarbakır’dan dün akrabalarını ziyaret için Dicle İlçesi’ne bağlı Kelekçi Köyü’ne giden Çiçek ailesinin 4 yaşındaki oğulları Miraç Çiçek, evlerinin önünde oynarken kayboldu. Kayıp bildiriminin ardından Jandarma ve AFAD ekiplerince arama çalışmaları hem karada hem de Dicle Nehri’nde yürütülmeye başlandı.

Çalışmalara jandarma ekipleri, drone ile havadan da destek verirken hassas burunlu köpeklerle de arama yapılıyor.

‘Ne olur oğlum, başına bir şey gelmeden bulunsun’

Kaybolan Miraç Çiçek’in annesi Firdevs Çiçek, bayram ziyareti için köye gittiklerini belirterek, oğlunun kuzenleriyle evin önünde oynadığını söyledi. Kardeşlerinin eve su içmeye geldiğini dile getiren Çiçek, “Miraç’ın nerede olduğunu sordum. Kapının önünde oynadığını söylediler. Su verdim, ‘Kardeşinizin yanına gidin.’ dedim. 5 dakika sonra sordum, oğlum orada değildi.” dedi.

Çiçek, çevreye baktığını ve oğlunu göremediğini belirterek, herkese haber verdiğini, oğlunu aramaya başladıklarını anlattı.

Köyün yabancısı olduğunu ilk kez köye geldiğini belirten Çiçek, “Allah rızası için bana oğlumu getirin. Dünden bu yana haber alamıyorum. Açtır, susuzdur. Daha 4 yaşında, küçüktür oğlum. Ne olur oğlum, başına bir şey gelmeden, cesedi bir yerden çıkmadan bulunsun.”

AA – DİYARBAKIR