Diyarbakır’da kar yağışı etkili oldu

Diyarbakır’da gece saatlerinde başlayan ve etkisini aralıklarla sürdüren kar yağışı, trafikte aksamalara neden oldu. 

Diyarbakır’da gece saatlerinde etkili olan kar yağışı nedeniyle, kentin bulvar, cadde, sokakları beyaza büründü. Bazı yerlerde kar kalınlığı 10 santimetreyi geçti. Kentin farklı noktalarında kısa süreli bir buzlanma yaşanırken, sürücüler kontrollü ilerlerdi. Ufak çaplı kazalar meydana geldi.

Kentin ana arterlerinde trafikte aksamalar yaşandı. Araçlar, özellikle Seyrantepe, Fiskaya, Toplukonut gibi yerlerdeki yokuşlu caddelerde ilerlemekte zorlandı. Hem trafikteki aksamalar hem de Büyükşehir Belediyesi otobüslerinin sınırlı sayıda yolcu alması, yurttaşların uzun süre duraklarda beklemesine neden oldu.  

Esnaflardan kar temizliği

Karla karışık yağmur ise, kentin çoğu caddesinde çamura neden oldu. Yurttaşlar kaldırımlarda güçlükle ilerlerken, esnaflar işyerlerinin önünü temizledi. Caddelerde temizlik çalışmaları görülmezken, bazı noktalarda ise belediyenin temizlik işçileri kaldırılmaları temizledi.

Surlar da beyaza büründü

Kentin tarihi surları beyaz bir örtü ile kaplanırken, kentin bazı noktalarında kartpostallık görüntüler oluştu. 

Hava sıcaklığı düştü

Yaşamı olumsuz etkileyen kar yağışı nedeniyle hava sıcaklığı da 6 dereceye kadar düştü. Kent merkezinde ilerleyen saatlerde etkisini yitirmesi beklenen kar yağışının özellikle kentin kırsal ilçelerinden Lice ve Kulp gibi yüksek yerlerde etkili olmaya devam edeceği tahmin ediliyor.

MA – DİYARBAKIR