Diyarbakır’da kaybolan 2 çocuk 4 gün sonra bulundu

Diyarbakır’ın Silvan İlçesi’nde 10 ve 12 yaşındaki iki kardeş kaybolduktan 4 gün sonra Diyarbakır kent merkezinde bulundu. 

Diyarbakır’da bayram ziyareti için ailesiyle gittiği köyde evinin önüne oynarken kaybolan 4 yaşındaki Miraç’tan ise 17 gündür haber alınamıyor.

Diyarbakır’ın Silvan İlçesi’nde çobanlık yapan Suriyeli Haddur ailesinin, Hatem Haddur ve Vahide Haddur (12) adlı iki çocuğu 4 gün önce kaybolmuştu. Baba Necded Haddur, her iki çocuğunun da kendisine evden yemek getirmek üzere yanından ayrıldığını, sonrasında bir daha çocuklardan haber alamadıklarını söylemişti. Baba Haddur, çocuklarının bulunması için Silvan Emniyet Müdürlüğü’ne kayıp bildiriminde bulunmuştu.

Dilencilik yaparken bulundular

Mezopotamya Ajansı’nın geçtiği bilgilere göre; yapılan arama çalışmalarının ardından iki çocuk Diyarbakır kent merkezinde “dilencilik” yaparken bulundu. İki çocuk ailesine teslim edildi. Kent merkezine nasıl geldikleri öğrenilemeyen çocukların, 3 gün boyunca dilendirildikleri belirtildi.

Miraç Çiçek

Miraç’tan haber yok

Öte yandan Diyarbakır’dan 31 Temmuz’da akrabalarını ziyaret için Dicle İlçesi’nin Kelekçi Köyü’ne giden Çiçek ailesinin, evin önünde oynarken kaybolan 4 yaşındaki oğulları Miraç Çiçek’ten ise henüz haber alınamadı. Miraç’ın bulunması için Jandarma, AFAD ve UMKE ekiplerince köyde ve Dicle Nehri’nde yapılan arama çalışmalardan henüz bir sonuç çıkmadı.

Yürütülen soruşturma kapsamında jandarma tarafından Miraç’ı kaybolmadan önce gören köydeki bazı tanıkların ifadesine başvurulmuştu.