Diyarbakır’da ‘tam kapanma’da marketlerde tekstil ve ayakkabı satışı yasaklandı

Diyarbakır’da “tam kapanma” uygulaması süresince tüm marketlerde tekstil, hazır giyim, nalburiye ve ayakkabı satışı yasaklandı.

Fotoğraf: Arşiv/AA

Diyarbakır Valiliği, Vali Münir Karaloğlu başkanlığında toplanan İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulunda yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını kapsamında alınan yeni kararları duyurdu. Yapılan açıklamada, 29 Nisan Perşembe günü saat 19.00′ dan itibaren 17 Mayıs Pazartesi günü saat 05.00’e kadar sürecek sokağa çıkma kısıtlaması kapsamındaki sürelerde marketlerin kısıtlamalardan muaf tutulduğu hatırlatıldı.

Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası (DTSO) Başkanlığının 29 Nisan tarihli vermiş olduğu talepler kapsamında şu kararların alındığı belirtildi:

“Müşteri yoğunluğu düşürülerek Covid-19 salgını bulaş riskinin azaltılması amacıyla hafta sonu açık olan tüm marketlerin tekstil, hazır giyim, nalburiye ve her türlü ayakkabı satışı yapan reyonlarının veya bunların bulunduğu katların 29.04.2021 tarihinden itibaren sokağa çıkma kısıtlaması olan günlerde ve hafta sonları satışa kapatılmasına karar verilmiştir.”

Açıklamada, alınan kararlara uymayanlara adli ve idari işlemlerin başlatılacağı belirtildi.

Yeni1Mecra