Diyarbakır’daki STK’lardan aşı seferberliği

Diyarbakır’da ülke ortalamasının altında seyreden aşılama oranının artırılması için kentteki iş çevreleri, sendikalar ve sivil toplum örgütleri ortak çalışma yürütecek.  

Diyarbakır’daki iş örgütleri, sendikalar, odalar ve sivil toplum örgütleri, kentteki aşılama oranının ülke ortalamasının altında seyretmesine karşı bir araya geldi. Toplantıya, Ticaret ve Sanayi Odası, Ticaret Borsası, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, Organize Sanayi Bölgesi, DOSİAD, Küçük Sanayi Siteleri, Metal İşleri Sanayi Sitesi, Gıda Toptancıları Sitesi, Marangozlar Sitesi, TÜRK-İŞ, KESK, DİSK ile üretim, imalat ve hizmet sektörü temsilcileri katıldı.

İşyerlerinde çalışan personellerin aşılanması için çalışma

Toplantıda, özellikle iş yerlerinde çalışan personellerin aşılanma oranının artırılması için yapılması gereken çalışmalar tartışıldı. Aşıya karşı güvensizliği ortadan kaldırmak için gerekli uyarıların yapılması gerektiğinin belirtildiği toplantıda, salgına karşı mücadele verilmesi kararı alındı.

Diyarbakır ve çevre illerinde aşılama oranının ülke ortalamasının altında seyrettiğine dikkat çekilen toplantıda, bu oranın arttırılması noktasında ortaklaşıldı. Aşılama için ortak çalışma yürütme kararının alındığı toplantıda, aşılanma çalışmalarına hız verilmesinin altı çizildi.

MA – DİYARBAKIR