Doğu’da soğuk hava ve kar yağışı hayatı olumsuz etkiliyor

Erzurum, Ardahan, Ağrı, Tunceli, Erzincan ve Kars’ta kar yağışı ve soğuk hava yaşamı olumsuz etkiliyor.

Kar yağışının beyaz örtüyle kapladığı Erzurum’da bir süredir etkili olan soğuk havanın etkisiyle şehir merkezindeki çeşmeler, şadırvanlar, kırsaldaki dere ve nehirler buz tuttu. Hava sıcaklığının sıfırın altında 1 derece ölçüldüğü kentte binaların çatılarında buz sarkıtları oluştu. 

Kar yağışının aralıklarla etkisini sürdürdüğü Erzurum’da, belediye ekipleri yollarda buz ve kar temizleme çalışmalarına devam ediyor.

Ardahan’da buz sarkıtları temizleniyor

Ardahan’da gece kısa süreliğine yağan karın ardından soğuk hava etkisini gösterdi. Ardahan Belediyesi itfaiye ekipleri, çatılarda oluşan buz sakıtlarını temizleme çalışması başlattı. 

Kars’ta kar yağışı aralıklarla sürüyor

Soğuk havanın etkisini gösterdiği Kars’ta gece saatlerinde başlayan ve aralıklarla devam eden kar yağışı hayatı olumsuz etkiledi. Yağışın ardından Kars Belediyesi ekipleri yol ve caddelerde kar küreme çalışması yürütüyor.

Kar yağışının ardından sabah saatlerinde aniden bastıran sis de sürücülere zor anlar yaşattı. Sürücüler, görüş mesafesinin yer yer 10 metreye düşmesi üzerine yollarda ilerlemekte güçlük çekti.

Ağrı’da esnaf işyerlerinin önünü kürekle temizledi

Ağrı’da gece başlayarak sabaha kadar etkisini sürdüren kar yağışı sebebiyle cadde ve sokaklar beyaz örtüyle kaplandı. Kentte, Karayolları 123. Şube Şefliği ve belediye ekipleri, sorumluluk alanındaki yollarda karla mücadele çalışması gerçekleştiriyor. Esnaf da iş yerlerinin önündeki karı küreklerle temizledi. 

Erzincan’da kar küreme çalışması

Erzincan’da gece başlayan yağmur sabah saatlerinde yerini kar yağışına bıraktı. Karayolları ekiplerince Erzincan-Erzurum, Erzincan-Sivas ve Erzincan-Gümüşhane kara yollarında başlatılan tuzlama ve kar küreme çalışmaları devam ediyor.

Erzincan Belediyesi ekipleri de kaldırım ve yollarda tuzlama ve kar temizleme çalışması yürütüyor.

Dersim beyaza büründü

Dersim’de sabah etkisini artıran kar, cadde ve sokakları beyaza bürüdü. Güne karla uyanan vatandaşlar, araçlarının üzerinde biriken karları temizledi. Belediye ekipleri, kentin işlek caddelerinde küreme ve tuzlama çalışması başlattı.

AA – ERZURUM