Doktor Uğur Ertuğrul Covid-19’dan hayatını kaybetti

İstanbul’da Genel Cerrahi Uzmanı Opr. Dr. Uğur Ertuğrul, Covid-19’dan hayatını kaybetti.

Genel Cerrahi Uzmanı Opr. Dr. Uğur Ertuğrul

İstanbul’da Avcılar Murat Kölük Devlet Hastanesi’nde Genel Cerrahi Uzmanı Opr. Dr. Uğur Ertuğrul (60) yeni tip koronavirüsten (Covid-19) hayatını kaybetti. Uzun zamandır görev yaptığı hastanede çok sayıda başarılı ameliyatlarıyla tanınan doktor Ertuğrul’un 13 Nisan’da yapılan koronavirüs testinin pozitif çıktığı öğrenildi.

Tanı konulmasından bir hafta sonra sağlık durumu ağırlaştığı için Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi’ne kaldırılan Ertuğrul, dün sabah hayatını kaybetti. Ertuğrul’un 2 çocuğu vardı.

Ertuğrul’un cenazesinin bugün toprağa verilmesi bekleniyor.

Tabip Odası ve Sağlık Müdürlüğü’nden başsağlığı mesajı

İstanbul Tabip Odası ve İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü de Ertuğrul’un hayatını kaybetmesine ilişkin başsağlığı mesajı yayımladı. İl Sağlık Müdürlüğü mesajında, “Merhum Opr. Dr. Uğur Ertuğrul’a ve görevi gereği hayatını kaybeden tüm sağlık personelimize Allah’tan rahmet, ailelerine ve sağlık camiamıza başsağlığı dileriz.” dedi.

İstanbul Tabip Odası ise, meslektaşları Ertuğrul’u Covid-19 nedeniyle kaybetmenin büyük üzüntüsü içinde olduklarını belirterek, “Değerli meslektaşımızın ailesi başta olmak üzere yakınlarının derin acısını paylaşıyor, tüm hekim camiasına başsağlığı diliyoruz.” diye belirtti.