‘Duygu Delen intihar etmedi, pencereden atıldı’

Antep’te 17 yaşındaki Duygu Delen ölümüyle ilgili hazırlanan iddianamede, Delen’in darp edildikten sonra balkondan atıldığı belirtildi.

İddianame Duygu Delen hakkında intihar değil cinayet raporu sundu

Antep’te, 17 yaşındaki Duygu Delen hakkında kaldığı evin penceresinden atlayarak intihar ettiği yönündeki şüpheli ölümüne ilişkin iddianame hazırlandı.

Ağır Ceza Mahkemesi’nce kabul edilen iddianamede, Duygu Delen’in iddia edildiği gibi intihar etmediği, bilinç kaybına neden olacak şekilde darp edilince bayıldığı ve bu sırada Mehmet Kaplan tarafından balkondan atıldığı ifade edildi.

İddianamede Delen’in önce bilinci kapanacak kadar darp edildiği, ardından balkondan atıldığının anlaşıldığı belirtildi.

İddianamede ayrıca, ölümünden önce bilinç kaybına uğrayacak şekilde darp edilen Delen’in, Kaplan tarafından apartman görevlisi fark edilince giriş kapısı yerine bahçe tarafına atıldığı belirtildi.

Bilirkişi raporunun ardından iddianame hazırlandı

Adli Tıp ve bilirkişi raporlarının da incelenmesinin ardından savcılık tutuklu sanık Mehmet Kaplan hakkında hazırladığı iddianamede Kaplan’ın;

“Çocuğu kasten öldürme” suçunun yanı sıra “Zincirleme şekilde çocuğun nitelikli cinsel istismarı”, “hakaret” ve “nitelikli yağma” suçlarından cezalandırılmasını istedi.