Elazığ’da deprem anında yaşanan panik güvenlik kameralarında

Elazığ’da deprem anında bir kişinin, panikle evinden atladığı anlar güvenlik kamerasına yansıdı.

Sabah saatlerinde merkez üssü Elazığ Kavaktepe köyü olan 5.3 büyüklüğündeki depremde Sivrice İlçesinde bazı evlerde hasar meydana geldi. Açıklama yapan Elazığ Valisi Erkaya Yırık, “Bir olumsuzluk kaydı söz konusu değil. Ekiplerimiz saha çalışmasını halen yürütüyorlar.” dedi.

Vali Yırık: Ciddi olmayan sağlık sorunları yaşayan 30 civarında vatandaşımız oldu

Sivrice’de bazı evlerde hasar oluştu Fotoğraf: AA

Vali Yırık, “Yıkılan binamız yok, hamdolsun. Depremin olduğu anda panik halinde, heyecanla yaptığı hareketler sonucunda burkulma, bayılma gibi ciddi olmayan sağlık sorunları yaşayan 30 civarında vatandaşımız oldu. Şu anda sağlık kuruluşlarımızda tedavileri devam ediyor.”

 Vali Yırık, sokağa çıkma kısıtlamasıyla ilgili de “Vatandaşlarımız, kendisini daha güvende hissedebileceği köylerine ya da akrabalarına gitmek yönünde planları varsa bunu yapabilirler. ” dedi.

Panik güvenlik kameralarına yansıdı

Deprem anında vatandaşların yaşadığı panik güvenlik kameralarınca da kaydedildi. Deprem anından Fırat Üniversitesi Hastanesindeki görevli doktorların, personelin ve hastanede bulunan vatandaşların yaşadığı panik farklı açılardan anbean kameralara yansıdı.

Bir kişi pencereden atladı

İzzetpaşa Mahallesi Hürriyet Caddesi üzerinde bulunan bir binada yaşayan bir kişi, panikle ikinci kattaki evinin penceresinden atladı. Bir iş yerinin güvenlik kamerasınca kaydedilen görüntüde yere düşen kişi, yere düştükten sonra kalkıp binadan uzaklaşmaya çalıştı. Bileğini tutarak olduğu yere devrilen şahsın yardımına temizlik işçisi yetişti.

Kaynak: AA