Elimde 50 kişilik liste var diyen Sevda Noyan ifade verdi

Katıldığı bir televizyon programında, elimde 50 kişilik “ölüm listesi” var sözleriyle büyük tepki toplayan Sevda Noyan, şüpheli sıfatıyla ifade verdi.

Ülke TV’de Esra Elönü’ün sunduğu “Arafta Sorular” isimli programın 9 Mayıs 2020’de konuk olan Sevda Noyan, “15 Temmuz kursağımızda kaldı. Vallahi yapamadık istediklerimizi. Boş bulunduk. Yanlış anlaşılmasın, doğru anlaşılsın. Bizim aile şöyle bir 50 kişiyi götürür, onu söyleyeyim yani. Biz çok donanımlıyız bu konuda, maddi manevi olarak. Ayaklarını denk alsınlar. Bizim hala sitede var 3-5. Benim listem hazır açıkçası” sözleriyle tepki toplamış, Noyan hakkında birçok vatandaş suç duyurusunda bulunmuştu.

Büyük tepki toplamıştı

Noyan’ın sözleri büyük tepki toplamış konu günlerce medyada tartışılmıştı. AKP cephesinde ise bir tek Bülent Arınç, Noyan’ı kınamıştı. Yapılan şikayetlerin ardından soruşturma başlatan İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Noyan’a ifade vermesi için tebligat gönderdi.

Çağlayan’da ifade verdi

Bunun üzerine Noyan bugün avukatıyla birlikte Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’na giderek Basın Suçları Soruşturma Bürosu’na ifade verdi. Noyan ifadesinin ardından avukatıyla adliyeden ayrıldı.