Emekliler: İnsanca yaşamak istiyoruz

Antalya’da bir araya gelen Tüm Emekli Sen üyesi emekliler, aylıkların arttırılmasını ve yılda 4 ikramiye talep ederek “İnsanca yaşamak istiyoruz” dedi.

Tüm Emekli Sen Antalya Şubesi üyeleri, Attalos Heykeli önünde toplanarak, emekli aylıkları ve ikramiyelerin artırılması talebiyle açıklama yaptı. Sendika Şube Sekreteri Bilge Torosoğlu, “’Bayram harçlığı değil, yılda dört maaş tutarında ikramiye istiyoruz. Pandemi bahanesi ile 65 yaş üstüne yasaklanan toplu taşıma araçları serbest hale gelmelidir. Bizlere gelince ‘kaynak yok’ diyenler, onlarca yerden maaş alan yandaş ve yalaka takımlarının kaynağını nereden alıyorlarsa oraya baksınlar. Milyarlarca doları aktardıkları yandaş müteahhitlere baksınlar. AKP’li belediyelerin paraları nasıl yandaşlara aktardıklarına baksınlar. Yaptıkları rüşvet ve yolsuzluklara baksınlar” dedi.

Torosoğlu, şunları söyledi: “Ülke kaynaklarını, 5 yandaşa peşkeş çekmek yerine, ülkenin emekçilerine ve emeklilerine verirseniz hepimize yeter. Emekliyiz, insanca yaşamak istiyoruz.”

MA / ANTALYA