Emine Şenyaşar ile oğlu Ferit bir kez daha gözaltına alındı

Emine Şenyaşar ile oğlu Ferit Şenyaşar, başlattıkları “adalet” nöbeti için Şanlıurfa Adalet Sarayı önüne giderken bir kez daha gözaltına alındı.

AKP Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınlarının saldırısı sonucu eşi ve iki oğlunu yitiren Emine Şenyaşar ve saldırıdan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar, Şanlıurfa Adalet Sarayı’na giderken bir kez daha gözaltına alındı.

Kent girişinde durdurulan Emine Şenyaşar ile oğlu Ferit’in, “kamu memuruna hakaret etmek” iddiasıyla açılan soruşturma kapsamında gözaltına alındığı öğrenildi. Emine ve Ferit Şenyaşar’ın Şanlıurfa Urfa İl Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldüğü belirtildi. 

Pervin Buldan’ın ziyareti öncesi gözaltına alındılar

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan’ın Urfa’ya ziyareti öncesi Şenyaşar ailesinin gözaltına alınması dikkati çekti. Buldan’ın, 20 Mayıs’ta Şenyaşar ailesini ziyareti öncesinde de Emine Şenyaşar ve Ferit Şenyaşar, “kamu memuruna hakaret” iddiasıyla gözaltına alınmıştı. Emine ve Ferit Şenyaşar’ın yerine bir süre Buldan ve beraberindekiler nöbet tutmuştu. Buldan’ın kentten ayrılmasının ardından Şenyaşar ailesi serbest bırakılmıştı.

MA – URFA