Emine Şenyaşar’dan başsavcıya: Hastane kayıtları neden çıkarılmıyor?

Adliye önünde “Adalet” arayan Emine Şenyaşar’ı HDP’liler ziyaret etti. Başsavcıyla görüşme talebine yanıt alamayan Şenyaşar, “Adalet sağlanıncaya kadar buradan kalkmayacağım” dedi.

Gün boyu adliye önünde oturma eylemlerini sürdüren anne Emine Şenyaşar ve oğlunu, Halkların Demokratik Partisi (HDP) Urfa Milletvekili Ayşe Sürücü, İl Eşbaşkanı Çiğdem Karakeçili ve Barış Annesi Hedle Oğur ziyaret etti.

AKP Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınlarının işyeri ve hastane saldırısında eşi Hacı Esvet Şenyaşar ile çocukları Adil ve Celal Şenyaşar’ı yitiren anne Emine Şenyaşar ile oğlu Ferit Şenyaşar’ın, yarın görülecek duruşma öncesinde Urfa Adliyesi önünde “Adalet” talebiyle başlattıkları oturma eylemi üçüncü gününde sürüyor.

Ailenin, Urfa Cumhuriyet Başsavcılığı ile görüşme talebine şu ana kadar kabul edilmedi.

HDP’den ziyaret

Gün boyu adliye önünde oturma eylemlerini sürdüren anne Emine Şenyaşar ve oğlunu, Halkların Demokratik Partisi (HDP) Urfa Milletvekili Ayşe Sürücü, İl Eşbaşkanı Çiğdem Karakeçili ve Barış Annesi Hedle Oğur ziyaret etti. Ziyaret sırasında konuşan anne Emine Şenyaşar, talepleri karşılanıncaya kadar oturma eylemlerini sürdüreceklerini söyledi.

Başsavcıyla görüşme talebine olumlu yanıt verilmemesine tepki gösteren anne Şenyaşar, “Ailemizi katlettiler, üzerine oğlumu tutukladılar. Oğlum 3 yıldır tek başına bir odada tutuluyor. Biz burada görüşme talep ediyoruz ama savcı bizle görüşmüyor. Eşimi ve çocuklarımı hastanede gözümün önünde katlettiler. Hastane kayıtlarını neden ortaya çıkarmıyorlar? Adalet sağlanıncaya kadar buradan kalkmayacağım. Çocuklarımı katledenlerin tutuklanmasını istiyorum” dedi.

Şenyaşar ailesinin adliye önündeki eylemi sürüyor.

MA